Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Rutki
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 10 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 780zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
80 000zł
Mediana powierzchni ?
53,2m²
Liczba transakcji ?
13
- 23 listopada 2021 – 23 listopada 2023 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2023 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRutki to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 17 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 780 zł/m², a mediana powierzchni 53,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 1 780 zł/m² | 80 000 zł | 53,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 5 | 1 504 zł/m² | 80 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 10 | 1 780 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 5 | 1 504 zł/m² | −26,8% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rutki; część danych: powiat zambrowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 80 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 009 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 908 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 429 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zambrowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −29 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zambrowskim w 2025 roku: 8 429 zł miesięcznie. To 89,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 80 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rutki mieszkały 4 963 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zambrowskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 566 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zambrowskim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,0% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 911 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 152,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,5 do 1,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 429 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 911 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 963osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 551osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 412osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
666osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
926osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 026osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 358osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
987osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
24
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
53
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 106
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 612
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 listopada 2023, 56,5 m²
15, Grądy-Woniecko
113 500 złCena za metr kwadratowy: 2 009 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 56,5 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2023, 27,2 m²
Grądy-Woniecko
60 000 złCena za metr kwadratowy: 2 206 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 27,2 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2023, 25,62 m²
Grądy-Woniecko
60 873 złCena za metr kwadratowy: 2 376 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 25,62 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2023, 53,2 m²
Grądy-Woniecko
53 000 złCena za metr kwadratowy: 996 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,2 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2023, 38,6 m²
Grądy-Woniecko
45 000 złCena za metr kwadratowy: 1 166 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,6 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 października 2022, 53,2 m²
Grądy-Woniecko
153 000 złCena za metr kwadratowy: 2 876 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,2 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 sierpnia 2022, 42 m²
Grądy-Woniecko
127 000 złCena za metr kwadratowy: 3 024 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2022, 54,8 m²
Grądy-Woniecko
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 825 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,8 m²
- 3 izby
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 kwietnia 2022, 29 m²
Grądy-Woniecko
45 000 złCena za metr kwadratowy: 1 552 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2022, 55,6 m²
Grądy-Woniecko
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 439 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,6 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Rutki?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rutki wynosi 1 780 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Rutki?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 80 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Rutki rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Rutki rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 780 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to listopad 2023, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2023. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych