Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie zambrowskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 479zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
390 000zł
Mediana powierzchni ?
54,3m²
Liczba transakcji ?
37
- 22 lipca 2025 – 22 lipca 2026 · 37 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat zambrowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 530 transakcji.
Mieszkania: 37 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 479 zł/m², a mediana powierzchni 54,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 37 | 7 479 zł/m² | 390 000 zł | 54,3 m² |
| Garaże Niska próba | 20 | 1 601 zł/m² | 46 000 zł | 26,9 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 14 | 1 601 zł/m² | 43 000 zł | 26,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 69 | 136 zł/m² | 160 000 zł | 1 153,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 165 | 13 zł/m² | 132 272 zł | 6 985,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 101 | 7 zł/m² | 70 000 zł | 5 958,0 m² |
| Budynki Niska próba | 52 | brak danych | brak danych | 98,3 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Zambrów | 66 | 7 430 zł/m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat zambrowski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
5,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 369 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 386 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 908 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 429 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat zambrowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 79
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie zambrowskim w 2025 roku: 8 429 zł miesięcznie. To 89,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 369 000 zł — z 77 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie zambrowskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 566 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie zambrowskim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,0% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 429 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,9
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 czerwca 2026 | Magazynowa 7, Zambrów Lokal 46 | 230 000 zł | 3 367 zł/m² ? | 68,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 29 maja 2026 | rtm. Witolda Pileckiego 28, Zambrów Lokal 18 | 400 000 zł | 7 326 zł/m² ? | 54,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 30 kwietnia 2026 | Generała Stefana Kosseckiego 5, Zambrów Lokal 35 | 500 000 zł | 8 506 zł/m² ? | 58,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 4 marca 2026 | Kapitana Władysława Raginisa 20, Zambrów Lokal 14 | 345 000 zł | 6 712 zł/m² ? | 51,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 12 lutego 2026 | Ostrowska 9E, Zambrów Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 633 000 zł | 5 758 zł/m² ? | 109,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 28 stycznia 2026 | Ostrowska 9D, Zambrów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 517 000 zł | 4 761 zł/m² ? | 108,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 22 grudnia 2025 | Osiedle Południowe Pierwsze Lokal 23 Udziały wymagają uwagi ? | 362 500 zł | 7 375 zł/m² ? | 49,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 19 grudnia 2025 | Osiedle Południowe Pierwsze Lokal 106 Udziały wymagają uwagi ? | 438 000 zł | 7 326 zł/m² ? | 59,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 12 grudnia 2025 | Osiedle Południowe Pierwsze Lokal 47 Udziały wymagają uwagi ? | 423 000 zł | 7 199 zł/m² ? | 58,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 5 grudnia 2025 | Osiedle Południowe Pierwsze Lokal 114 Udziały wymagają uwagi ? | 460 000 zł | 7 694 zł/m² ? | 59,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie zambrowskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych