Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Mysłowicach
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 752zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
300 000zł
Mediana powierzchni ?
51,0m²
Liczba transakcji ?
288
- 29 maja 2025 – 29 maja 2026 · 288 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMysłowice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 086 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 288 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 752 zł/m², a mediana powierzchni 51,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 288 | 5 752 zł/m² | 300 000 zł | 51,0 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 41 | 5 519 zł/m² | 199 000 zł | Wiarygodna |
| 3 izby | 120 | 5 856 zł/m² | 270 000 zł | Wiarygodna |
| 4 izby | 90 | 5 872 zł/m² | 347 500 zł | Wiarygodna |
| 5 izb | 21 | 5 772 zł/m² | 450 000 zł | Niska próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 276 | 5 849 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| MYSŁOWICE | 437 | 5 719 zł/m² |
| BRZĘCZKOWICE | 66 | 5 887 zł/m² |
| WESOŁA | 52 | 5 387 zł/m² |
| BRZEZINKA | 35 | 5 436 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 76 | 6 448 zł/m² | +14,0% | Wiarygodna |
| 2025 | 353 | 5 655 zł/m² | +5,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 330 | 5 356 zł/m² | +14,8% | Wiarygodna |
| 2023 | 367 | 4 667 zł/m² | +3,8% | Wiarygodna |
| 2022 | 350 | 4 496 zł/m² | +15,3% | Wiarygodna |
| 2021 | 411 | 3 899 zł/m² | +13,3% | Wiarygodna |
| 2020 | 357 | 3 441 zł/m² | +15,3% | Wiarygodna |
| 2019 | 343 | 2 985 zł/m² | +7,9% | Wiarygodna |
| 2018 | 375 | 2 766 zł/m² | +10,8% | Wiarygodna |
| 2017 | 198 | 2 496 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Mysłowice; część danych: Mysłowice Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 250 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 247 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 924 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 064 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Mysłowice
- Liczba mieszkań w próbie
- 1 086
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −128 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Mysłowicach w 2025 roku: 8 064 zł miesięcznie. To 86,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 112,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 1 085 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Mysłowice mieszkało 70 160 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 128 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Mysłowicach 30,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Mysłowicach w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,9% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 758 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 139,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,0 do 1,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 064 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 758 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
70 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
33 810osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
36 350osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
9 932osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
10 025osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
16 080osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
19 519osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
14 604osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−128 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
668
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
796
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
30,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
70 103
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
60 113
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 52,9 m²
Kryształowa 21, Mysłowice
155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 930 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,9 m²
- 3 izby
- piętro 6
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 39,4 m²
Romualda Traugutta 6, Mysłowice
270 000 złCena za metr kwadratowy: 6 853 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,4 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 31 m²
Wojciecha Korfantego 3, Mysłowice
230 000 złCena za metr kwadratowy: 7 419 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2026, 62 m²
Brzęczkowicka 5b, Mysłowice
473 000 złCena za metr kwadratowy: 7 629 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2026, 47,92 m²
Franciszka Kawy 12b, Mysłowice
309 000 złCena za metr kwadratowy: 6 448 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,92 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 maja 2026, 53,3 m²
ks. kardynała Augusta Hlonda 4, Mysłowice
365 000 złCena za metr kwadratowy: 6 848 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,3 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 62 m²
11-go Listopada 18, Mysłowice
300 000 złCena za metr kwadratowy: 4 839 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2026, 73 m²
Franciszka Kawy 6a, Mysłowice
489 000 złCena za metr kwadratowy: 6 699 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73 m²
- 5 izb
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 73,7 m²
11-go Listopada 21, Mysłowice
423 000 złCena za metr kwadratowy: 5 739 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,7 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 maja 2026, 51,3 m²
Cypriana Kamila Norwida 2, Mysłowice
285 000 złCena za metr kwadratowy: 5 556 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,3 m²
- 3 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Mysłowicach?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w Mysłowicach wynosi 5 752 zł/m² na podstawie 288 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w Mysłowicach?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 51,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 300 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w Mysłowicach rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w Mysłowicach wzrosły o 31,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 752 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych