Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Pacanów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 20 lipca 2024 – 20 lipca 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 7 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPacanów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 245 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 39 | 4 zł/m² | 14 500 zł | 3 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 25 | brak danych | brak danych | 83,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Pacanów - obszar wiejski | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Pacanów; część danych: powiat buski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 47 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 957 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 54,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 833 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 930 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat buski
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −7 osób
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie buskim w 2025 roku: 7 930 zł miesięcznie. To 84,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 47 500 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pacanów mieszkało 6 681 osób. Od 2019 roku liczba mieszkańców spadła o 8,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 7 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie buskim 10,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie buskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,1% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 646 zł na mieszkańca. Od 2019 roku dochody wzrosły o 80,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2019 roku wskaźnik spadł z 1,2 do 0,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 930 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 646 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
84,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 681osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 284osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 397osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
762osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 085osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 297osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 937osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 600osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−7 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
39
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
46
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
10,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 747
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 510
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25 kwietnia 2025 | 42, Kwasów Lokal 9 | 10 000 zł | 323 zł/m² ? | 31,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 25 kwietnia 2025 | 42, Kwasów Lokal 2 | 25 000 zł | 628 zł/m² ? | 39,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 3 czerwca 2022 | 42, Kwasów Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? | 55 000 zł | 627 zł/m² ? | 87,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 27 października 2021 | Beszowska 11, Pacanów Lokal 3 | 175 000 zł | 2 968 zł/m² ? | 59,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 19 lipca 2021 | Karska 5, Pacanów Lokal 4 | 80 000 zł | 1 891 zł/m² ? | 42,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 6 kwietnia 2021 | 41A, Biechów Lokal 1 | 9 682 zł | 163 zł/m² ? | 59,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 kwietnia 2021 | 41A, Biechów Lokal 2 | 8 581 zł | 163 zł/m² ? | 52,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 kwietnia 2021 | 41A, Biechów Lokal 3 | 17 271 zł | 163 zł/m² ? | 106,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 16 czerwca 2020 | 80D, Biechów Lokal 1 | 30 000 zł | 548 zł/m² ? | 54,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 12 sierpnia 2019 | 17, Wójcza Lokal 5 | 100 000 zł | 2 019 zł/m² ? | 49,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Pacanów
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Pacanów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Pacanów wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Pacanów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Pacanów rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Pacanów nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 7 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 7 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych