Powiat

Ceny mieszkań w powiecie buskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: powiat powiat buski 2601 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

8 342 zł/m²

+54,7% r/r

Mediana ceny całkowitej

390 236 zł

Mediana metrażu

43,7 m²

Liczba transakcji

9

Ostatnie 24 miesięcy · 9 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import: 27 sierpnia 2026

Opis obszaru

powiat buski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 4 144 transakcje.

Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 8 342 zł/m², a mediana metrażu 43,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 594 3 540 zł/m² 165 000 zł 47,0 m²
Garaże 4 915 zł/m² 20 000 zł 23,7 m²
Handlowo-usługowe 1 2 672 zł/m² 60 000 zł 27,7 m²
Inne lokale 64 7 910 zł/m² 341 190 zł 33,6 m²
Działki budowlane 366 36 zł/m² 85 000 zł 1 291,0 m²
Działki rolne 2130 4 zł/m² 24 000 zł 3 100,0 m²
Działki pozostałe 89 25 000 zł 1 767,5 m²
Budynki 937 1 819 zł/m² 140 000 zł 78,1 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.

Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Busko-Zdrój 8 8 532 zł/m²
Pacanów 1 475 zł/m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat buski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie buskim w 2025 r.: 7 942 zł miesięcznie. To 84,7% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 140,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 165 000 zł — z 594 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie buskim 10,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 30,2 do 10,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie buskim w 2025 r.: 5,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,1% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,7 do 2,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,4 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
165 000 zł
Mediana ceny za m²
3 540 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
47,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 744 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 942 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat buski
Liczba mieszkań w próbie
594
Cena całego mieszkania 165 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 68 929 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 95 306 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie buskim

?
7 942 zł+140,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
84,7%+5,2
Stopa bezrobocia?
5,1%-2,0

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie buskim

?
10,5-19,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,6+0,9

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
19.03.2026 Ludwika Waryńskiego 46C, Busko-Zdrój Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 483 139 zł 11 818 zł/m² ? 40,9 m² ? 2 1
08.01.2026 Ludwika Waryńskiego 46B, Busko-Zdrój Lokal 18_LOK Udziały wymagają uwagi ? 455 082 zł 6 601 zł/m² ? 68,9 m² ? 3 4
02.01.2026 Ludwika Waryńskiego 46C, Busko-Zdrój Lokal 6_LOK Udziały wymagają uwagi ? 384 744 zł 9 412 zł/m² ? 40,9 m² ? 2 2
25.04.2025 42, Kwasów Lokal 9_LOK 10 000 zł 323 zł/m² ? 31,0 m² ? 2
25.04.2025 42, Kwasów Lokal 2_LOK 25 000 zł 628 zł/m² ? 39,8 m² ? 2
08.10.2024 Ludwika Waryńskiego 46, Busko-Zdrój Lokal 12_LOK Udziały wymagają uwagi ? 405 792 zł 8 701 zł/m² ? 46,6 m² ? 2 3
11.09.2024 Ludwika Waryńskiego 46, Busko-Zdrój Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 390 525 zł 8 404 zł/m² ? 46,5 m² ? 2
20.08.2024 Ludwika Waryńskiego 46A, Busko-Zdrój Lokal 12_LOK 389 948 zł 8 281 zł/m² ? 47,1 m² ? 2
20.08.2024 Ludwika Waryńskiego 46A, Busko-Zdrój Lokal 11_LOK Udziały wymagają uwagi ? 352 694 zł 8 659 zł/m² ? 40,7 m² ? 2
20.08.2024 Ludwika Waryńskiego 46A, Busko-Zdrój Lokal 20_LOK Udziały wymagają uwagi ? 615 329 zł 7 966 zł/m² ? 77,2 m² ? 3 4

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie buskim