Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie kieleckim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 818zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
380 000zł
Mediana powierzchni ?
54,8m²
Liczba transakcji ?
127
- 8 września 2025 – 8 września 2026 · 127 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat kielecki to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 10 475 transakcji.
Mieszkania: 127 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 818 zł/m², a mediana powierzchni 54,8 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 127 | 6 818 zł/m² | 380 000 zł | 54,8 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 842 | 95 zł/m² | 130 000 zł | 1 000,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 644 | 36 zł/m² | 77 000 zł | 1 364,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 129 | 26 zł/m² | 51 000 zł | 1 600,0 m² |
| Budynki Niska próba | 326 | 5 335 zł/m² | 485 750 zł | 86,5 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Masłów | 80 | 8 000 zł/m² |
| Nowiny | 46 | 8 040 zł/m² |
| Chmielnik | 21 | 4 861 zł/m² |
| Chęciny | 15 | 6 085 zł/m² |
| Miedziana Góra | 13 | 6 800 zł/m² |
| Nowa Słupia | 13 | 3 770 zł/m² |
| Morawica | 11 | 5 594 zł/m² |
| Piekoszów | 7 | 7 340 zł/m² |
| Górno | 5 | 10 163 zł/m² |
| Bodzentyn | 1 | brak danych |
| Daleszyce | 1 | brak danych |
| Raków | 1 | brak danych |
| Zagnańsk | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat kielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 330 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 977 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 707 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 566
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7 707 zł miesięcznie. To 82,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 330 000 zł — z 548 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kieleckim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 707 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 54,05 m²
Skałka
190 002 złCena za metr kwadratowy: 3 515 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 54,05 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 35,97 m²
Piastów 8, Chmielnik
208 000 złCena za metr kwadratowy: 5 783 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,97 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 18, Brzeziny
639 000 złCena za metr kwadratowy: 5 508 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 47,3 m²
Piastów 6, Chmielnik
240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 074 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,3 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 18, Brzeziny
979 000 złCena za metr kwadratowy: 8 439 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 6, Brzeziny
649 000 złCena za metr kwadratowy: 5 594 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 12, Brzeziny
619 000 złCena za metr kwadratowy: 5 336 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 12, Brzeziny
649 000 złCena za metr kwadratowy: 5 594 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 6, Brzeziny
914 000 złCena za metr kwadratowy: 7 879 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2026, 116,01 m²
Segmentowa 10, Brzeziny
629 000 złCena za metr kwadratowy: 5 422 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 116,01 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych