Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Masłów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 000zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
533 700zł
Mediana powierzchni ?
63,0m²
Liczba transakcji ?
40
- 26 sierpnia 2025 – 26 sierpnia 2026 · 40 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 18 października 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMasłów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 832 transakcje.
Mieszkania: 40 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 000 zł/m², a mediana powierzchni 63,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 40 | 8 000 zł/m² | 533 700 zł | 63,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 101 | 158 zł/m² | 197 990 zł | 984,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 13 | 77 zł/m² | 90 000 zł | 1 042,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 829,0 m² |
| Budynki Niska próba | 18 | 7 085 zł/m² | 810 000 zł | 86,0 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 10 | 7 953 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 30 | 7 717 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Dąbrowa | 54 | 8 426 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 28 | 8 238 zł/m² | +5,6% | Niska próba |
| 2025 | 47 | 7 800 zł/m² | +33,3% | Wiarygodna |
| 2024 | 28 | 5 852 zł/m² | +4,4% | Niska próba |
| 2023 | 13 | 5 607 zł/m² | +15,1% | Niska próba |
| 2022 | 8 | 4 872 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Masłów; część danych: powiat kielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 481 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 938 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 71,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 707 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 131
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +13,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +88 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7 707 zł miesięcznie. To 82,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 481 000 zł — z 127 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Masłów mieszkały 12 073 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 88 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,7%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kieleckim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 204 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 151,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 11,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,6 do 11,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 707 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 204 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 073osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 021osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 052osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 890osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 055osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 723osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 395osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 010osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+88 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
7,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
7,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
213
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
125
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
11,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
10 221
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 798
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2026, 118,97 m²
46G, Wiśniówka
876 000 złCena za metr kwadratowy: 7 363 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 118,97 m²
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lipca 2026, 62,82 m²
Kolonia
523 170 złCena za metr kwadratowy: 8 328 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,82 m²
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lipca 2026, 67,9 m²
Kolonia
774 000 złCena za metr kwadratowy: 11 399 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 67,9 m²
- piętro 4
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 59,01 m²
Walerego Przyborowskiego 69C, Domaszowice
490 530 złCena za metr kwadratowy: 8 313 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,01 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lipca 2026, 31,54 m²
397C, Dąbrowa
311 826 złCena za metr kwadratowy: 9 887 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,54 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lipca 2026, 40,8 m²
397C, Dąbrowa
385 200 złCena za metr kwadratowy: 9 441 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,8 m²
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 58,69 m²
Walerego Przyborowskiego 69, Domaszowice
460 530 złCena za metr kwadratowy: 7 847 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,69 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2026, 29,67 m²
397C, Dąbrowa
250 000 złCena za metr kwadratowy: 8 426 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 29,67 m²
- piętro 4
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 31,71 m²
397C, Dąbrowa
220 000 złCena za metr kwadratowy: 6 938 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,71 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 71,62 m²
Diamentowa 6, Dąbrowa
750 000 złCena za metr kwadratowy: 10 472 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,62 m²
- 4 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Masłów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Masłów wynosi 8 000 zł/m² na podstawie 40 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Masłów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 63,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 533 700 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Masłów?
Mediana ceny wynosi 7 953 zł/m² na rynku pierwotnym i 7 717 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Masłów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Masłów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 8 000 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych