Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Chmielnik
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 21 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 861zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
240 000zł
Mediana powierzchni ?
41,1m²
Liczba transakcji ?
21
- 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 21 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaChmielnik to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 374 transakcje.
Mieszkania: 21 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 861 zł/m², a mediana powierzchni 41,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 21 | 4 861 zł/m² | 240 000 zł | 41,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 44 | 61 zł/m² | 81 510 zł | 1 130,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 72 | 6,67 zł/m² | 20 525 zł | 3 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 10 | 8,46 zł/m² | 21 500 zł | 1 157,5 m² |
| Budynki Niska próba | 15 | 3 714 zł/m² | 222 500 zł | 86,1 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 17 | 5 074 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Chmielnik - miasto | 19 | 5 074 zł/m² |
| Chmielnik - obszar wiejski | 2 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 5 595 zł/m² | +17,5% | Niska próba |
| 2025 | 9 | 4 761 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 8 | 3 511 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Chmielnik; część danych: powiat kielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 208 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 722 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 45,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 707 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 38
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −7,8%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −43 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7 707 zł miesięcznie. To 82,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 208 000 zł — z 37 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Chmielnik mieszkało 10 550 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 7,8%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 43 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kieleckim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 931 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 145%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,4 do 2,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 707 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 931 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
10 550osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 307osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 243osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 471osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 713osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 212osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 908osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 246osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−43 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
88
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
131
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
10 450
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 303
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2026, 35,97 m²
Piastów 8, Chmielnik
208 000 złCena za metr kwadratowy: 5 783 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,97 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 47,3 m²
Piastów 6, Chmielnik
240 000 złCena za metr kwadratowy: 5 074 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,3 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 36,53 m²
Piastów 8, Chmielnik
34 648 złCena za metr kwadratowy: 948 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,53 m²
- 3 izby
- piętro 4
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2026, 48 m²
Piastów 7, Chmielnik
350 000 złCena za metr kwadratowy: 7 292 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2026, 32,5 m²
Kąt
135 000 złCena za metr kwadratowy: 4 154 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,5 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2026, 72 m²
Leszczynowa 6A, Chmielnik
350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 861 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2026, 35 m²
Plac Kościuszki 8, Chmielnik
100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 857 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2026, 64,04 m²
Leszczynowa 6, Chmielnik
370 000 złCena za metr kwadratowy: 5 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,04 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2026, 36,53 m²
Piastów 8, Chmielnik
38 000 złCena za metr kwadratowy: 1 040 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,53 m²
- 3 izby
- piętro 4
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2026, 37,33 m²
Piastów 14, Chmielnik
250 000 złCena za metr kwadratowy: 6 697 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,33 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Chmielnik?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Chmielnik wynosi 4 861 zł/m² na podstawie 21 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Chmielnik?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 41,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 240 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Chmielnik?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 5 074 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Chmielnik rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Chmielnik rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 861 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych