Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Górno
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 5 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
10 163zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
580 000zł
Mediana powierzchni ?
57,1m²
Liczba transakcji ?
5
- 21 sierpnia 2024 – 21 sierpnia 2026 · 5 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGórno to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 658 transakcji.
Mieszkania: 5 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 163 zł/m², a mediana powierzchni 57,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 5 | 10 163 zł/m² | 580 000 zł | 57,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 122 | 86 zł/m² | 150 000 zł | 741,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 70 | 76 zł/m² | 71 684 zł | 556,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 5 | brak danych | brak danych | 997,5 m² |
| Budynki Niska próba | 37 | 5 391 zł/m² | 546 000 zł | 114,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 5 | 10 163 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 5 | 8 535 zł/m² | +38,0% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 6 184 zł/m² | +0,9% | Niska próba |
| 2021 | 37 | 6 129 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Górno; część danych: powiat kielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 315 365 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 229 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 707 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 55
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +9,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +73 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7 707 zł miesięcznie. To 82,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 315 365 zł — z 53 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Górno mieszkały 15 302 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 9,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 73 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,2%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kieleckim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 046 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 165,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,6 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 707 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 046 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
15 302osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 566osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 736osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 564osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 704osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 597osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 132osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 305osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+73 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
191
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
118
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
14 981
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 916
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Parcele
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2026, 48,39 m²
412 900 złCena za metr kwadratowy: 8 533 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,39 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2026, 40,5 m²
470 000 złCena za metr kwadratowy: 11 605 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,5 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 68,79 m²
720 000 złCena za metr kwadratowy: 10 467 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,79 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lutego 2026, 74,33 m²
600 000 złCena za metr kwadratowy: 8 072 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,33 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2025, 57,07 m²
580 000 złCena za metr kwadratowy: 10 163 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,07 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2024, 58,78 m²
333 000 złCena za metr kwadratowy: 5 665 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,78 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 listopada 2023, 48,72 m²
520 000 złCena za metr kwadratowy: 10 673 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,72 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2023, 36,48 m²
466 000 złCena za metr kwadratowy: 12 774 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,48 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2023, 86,35 m²
371 305 złCena za metr kwadratowy: 4 300 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 86,35 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lutego 2023, 105,24 m²
510 000 złCena za metr kwadratowy: 4 846 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 105,24 m²
- 1 izba
- piętro 5
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Górno?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Górno wynosi 10 163 zł/m² na podstawie 5 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Górno?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 57,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 580 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Górno rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Górno rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 10 163 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych