Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Miedziana Góra
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 800zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
470 000zł
Mediana powierzchni ?
75,9m²
Liczba transakcji ?
13
- 28 sierpnia 2024 – 28 sierpnia 2026 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaMiedziana Góra to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 419 transakcji.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 800 zł/m², a mediana powierzchni 75,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 6 800 zł/m² | 470 000 zł | 75,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 148 | 112 zł/m² | 100 000 zł | 1 000,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 20 | 50 zł/m² | 40 000 zł | 985,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 7 | 5 544 zł/m² | 659 725 zł | 119,0 m² |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 9 | 7 373 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 4 | brak danych | za mała próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 6 800 zł/m² | −5,5% | Niska próba |
| 2025 | 6 | 7 199 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Miedziana Góra; część danych: powiat kielecki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 475 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 791 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 75,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 008 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 707 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kielecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 14
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +12,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +55 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7 707 zł miesięcznie. To 82,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 475 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 14 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Miedziana Góra mieszkały 12 683 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 12,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 55 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,3%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kieleckim 13,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kieleckim w 2025 roku: 7,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,3% do 7,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 193 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 157,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 7,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,6 do 7,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 707 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 193 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 683osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 286osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 397osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 949osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 129osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 787osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 615osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 203osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+55 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
162
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
107
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,0
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
7,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 507
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
9 360
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 58,69 m²
Młoda 12B, Kostomłoty Pierwsze
375 000 złCena za metr kwadratowy: 6 390 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,69 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 52,09 m²
Młoda 12D, Kostomłoty Pierwsze
359 421 złCena za metr kwadratowy: 6 900 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,09 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2026, 58,46 m²
Młoda 12D, Kostomłoty Pierwsze
380 000 złCena za metr kwadratowy: 6 500 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,46 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 52,03 m²
Młoda 12E, Kostomłoty Pierwsze
353 804 złCena za metr kwadratowy: 6 800 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,03 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2026, 52,02 m²
Młoda 12B, Kostomłoty Pierwsze
352 780 złCena za metr kwadratowy: 6 782 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,02 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 51,92 m²
Młoda 12C, Kostomłoty Pierwsze
387 000 złCena za metr kwadratowy: 7 454 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,92 m²
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 75,95 m²
Maciejówka 20D, Kostomłoty Pierwsze
560 000 złCena za metr kwadratowy: 7 373 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,95 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 76,11 m²
Maciejówka 22C, Kostomłoty Pierwsze
593 658 złCena za metr kwadratowy: 7 800 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,11 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 84,39 m²
Maciejówka 24B, Kostomłoty Pierwsze
564 486 złCena za metr kwadratowy: 6 689 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 84,39 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2025, 75,98 m²
Maciejówka 22D, Kostomłoty Pierwsze
585 771 złCena za metr kwadratowy: 7 710 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 75,98 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Miedziana Góra?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Miedziana Góra wynosi 6 800 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Miedziana Góra?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 75,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 470 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Miedziana Góra?
Mediana ceny wynosi 7 373 zł/m² na rynku pierwotnym i brak danych/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Miedziana Góra rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Miedziana Góra rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 800 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to sierpień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych