Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Lubasz
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 119zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
248 000zł
Mediana powierzchni ?
58,6m²
Liczba transakcji ?
13
- 7 lipca 2024 – 7 lipca 2026 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 19 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaLubasz to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 305 transakcji.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 119 zł/m², a mediana powierzchni 58,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 4 119 zł/m² | 248 000 zł | 58,6 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 34 | 58 zł/m² | 100 000 zł | 1 228,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 68 | 18 zł/m² | 62 500 zł | 1 646,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 7 | 5 zł/m² | 78 250 zł | 9 400,0 m² |
| Budynki Niska próba | 46 | 4 081 zł/m² | 327 000 zł | 72,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 8 | 3 873 zł/m² | 220 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 2 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 11 | 4 119 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 4 528 zł/m² | +21,4% | Niska próba |
| 2025 | 6 | 3 730 zł/m² | +29,7% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 2 876 zł/m² | −0,9% | Niska próba |
| 2023 | 14 | 2 901 zł/m² | −7,0% | Niska próba |
| 2022 | 8 | 3 120 zł/m² | +8,2% | Niska próba |
| 2021 | 10 | 2 884 zł/m² | +27,6% | Niska próba |
| 2020 | 6 | 2 261 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubasz; część danych: powiat czarnkowsko-trzcianecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 208 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 934 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 63,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 251 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 104 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat czarnkowsko-trzcianecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 61
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −11 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w 2025 roku: 8 104 zł miesięcznie. To 86,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 208 000 zł — z 60 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubasz mieszkało 7 451 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 11 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim 13,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 539 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 169,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,6 do 2,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 104 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 539 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 451osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 766osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 685osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 217osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 349osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 544osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 101osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−11 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
48
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
59
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 519
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 084
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 kwietnia 2026 | 15, Sławno Lokal 8 | 235 000 zł | 4 406 zł/m² ? | 53,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 28 marca 2026 | Działkowa 20, Dębe Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 540 000 zł | 4 752 zł/m² ? | 113,6 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 27 marca 2026 | 15, Sławno Lokal 7 | 248 000 zł | 4 649 zł/m² ? | 53,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 17 marca 2026 | 16, Sławno Lokal 1 | 350 000 zł | 5 301 zł/m² ? | 66,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 10 lutego 2026 | WIEJSKA 33, Lubasz Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 100 000 zł | 1 585 zł/m² ? | 63,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 12 stycznia 2026 | 22, Krucz Lokal 22/2 | 140 000 zł | 2 607 zł/m² ? | 53,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 29 sierpnia 2025 | Bartek 28a, Krucz Lokal 3 | 265 000 zł | 4 522 zł/m² ? | 58,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 10 lipca 2025 | Wiosenna 8, Lubasz Lokal 1 | 440 000 zł | 4 119 zł/m² ? | 106,8 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
| 8 lipca 2025 | 17, Sławno Lokal 12 | 255 000 zł | 4 766 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 11 czerwca 2025 | KOŚCIELNA 11, Lubasz Lokal 4 | 206 000 zł | 2 153 zł/m² ? | 95,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Lubasz?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Lubasz wynosi 4 119 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Lubasz?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,6 m² kosztowało w tym okresie medianowo 248 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Lubasz?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 4 119 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w gminie Lubasz rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Lubasz nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 119 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 19 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 19 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych