Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Perzów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 7 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 554zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
97 000zł
Mediana powierzchni ?
44,3m²
Liczba transakcji ?
9
- 8 kwietnia 2024 – 8 kwietnia 2026 · 9 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · zmiana danych 5 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPerzów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 20 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 554 zł/m², a mediana powierzchni 44,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 9 | 2 554 zł/m² | 97 000 zł | 44,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 7 | 2 554 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Perzów; część danych: powiat kępiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 97 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 918 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 59 056 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 6 735 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat kępiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 20
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −2 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kępińskim w 2025 roku: 6 735 zł miesięcznie. To 71,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 162,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 97 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Perzów mieszkało 3 730 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 2 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kępińskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kępińskim w 2025 roku: 1,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,6% do 1,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 806 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 248,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,3 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
6 735 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
12 806 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
71,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
3 730osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
1 841osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
1 889osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
553osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
613osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
840osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 066osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
658osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−2 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
41
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
3 583
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
2 348
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2026, 50,9 m²
8, Ludwiczyn
130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 554 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,9 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 44,3 m²
80, Miechów
49 720 złCena za metr kwadratowy: 1 122 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2026, 31,16 m²
83, Domasłów
47 000 złCena za metr kwadratowy: 1 508 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31,16 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2025, 53,76 m²
142A, Trębaczów
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 697 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,76 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2025, 66,1 m²
58, Turkowy
80 800 złCena za metr kwadratowy: 1 222 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,1 m²
- 3 izby
- piętro 2
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2025, 21,35 m²
30, Trębaczów
70 000 złCena za metr kwadratowy: 3 279 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 21,35 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2025, 37,6 m²
5, Trębaczów
97 000 złCena za metr kwadratowy: 2 580 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,6 m²
- 3 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2024, 41,7 m²
50, PERZÓW
80 000 złCena za metr kwadratowy: 1 918 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,7 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 kwietnia 2024, 50,9 m²
8, Ludwiczyn
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 358 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,9 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 listopada 2023, 50,9 m²
9, LUDWICZYN
170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 340 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,9 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Perzów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Perzów wynosi 2 554 zł/m² na podstawie 9 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Perzów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 97 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Perzów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Perzów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 554 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to kwiecień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 5 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026. Zmiana danych: 5 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych