Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 21 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 516zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
127 000zł
Mediana powierzchni ?
51,2m²
Liczba transakcji ?
23
- 30 września 2024 – 30 września 2026 · 23 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 8 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKcynia - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 933 transakcje.
Mieszkania: 23 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 516 zł/m², a mediana powierzchni 51,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 23 | 2 516 zł/m² | 127 000 zł | 51,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki rolne Niska próba | 85 | 11 zł/m² | 66 500 zł | 3 850,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 16 | 2 601 zł/m² | 125 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 1 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 20 | 2 601 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 10 | 3 323 zł/m² | +33,3% | Niska próba |
| 2025 | 10 | 2 493 zł/m² | +40,7% | Niska próba |
| 2024 | 6 | 1 772 zł/m² | −37,5% | Niska próba |
| 2023 | 8 | 2 833 zł/m² | +31,1% | Niska próba |
| 2022 | 7 | 2 161 zł/m² | −6,4% | Niska próba |
| 2021 | 11 | 2 309 zł/m² | +8,3% | Niska próba |
| 2020 | 6 | 2 133 zł/m² | +50,4% | Niska próba |
| 2019 | 7 | 1 418 zł/m² | +40,8% | Niska próba |
| 2018 | 11 | 1 007 zł/m² | −13,6% | Niska próba |
| 2017 | 8 | 1 166 zł/m² | −30,2% | Niska próba |
| 2016 | 6 | 1 670 zł/m² | +4,8% | Niska próba |
| 2015 | 7 | 1 594 zł/m² | +65,9% | Niska próba |
| 2014 | 12 | 961 zł/m² | −24,7% | Niska próba |
| 2013 | 5 | 1 276 zł/m² | +40,7% | Niska próba |
| 2012 | 5 | 907 zł/m² | +1,8% | Niska próba |
| 2011 | 6 | 891 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nakielski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 70 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 429 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 603 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 391 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nakielski
- Liczba mieszkań w próbie
- 182
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −12,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −71 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nakielskim w 2025 roku: 8 391 zł miesięcznie. To 89,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 163,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 164 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 7 720 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 71 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nakielskim 24,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nakielskim w 2025 roku: 10,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,5% do 10,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,7 do 0,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 391 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,5%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
10,4%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,1%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 720osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 935osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 785osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 091osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 386osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 658osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 069osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 516osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−71 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−9,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−9,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
49
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
120
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
24,1
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 570
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
413
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 92,1 m²
15, Smogulecka Wieś
150 000 złCena za metr kwadratowy: 1 629 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 92,1 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 września 2026, 76,25 m²
36, Łankowice
270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 541 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,25 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2026, 51,2 m²
5, Tupadły
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 441 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,2 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 34,5 m²
4, Chwaliszewo
123 000 złCena za metr kwadratowy: 3 565 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 40,46 m²
13, Głogowiniec
170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 202 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 40,46 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 51,1 m²
34A, Grocholin
175 000 złCena za metr kwadratowy: 3 425 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,1 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2026, 50,7 m²
43, Żurawia
125 000 złCena za metr kwadratowy: 2 465 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2026, 76,59 m²
27, Mieczkowo
145 000 złCena za metr kwadratowy: 1 893 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 76,59 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 35,7 m²
18, Smogulecka Wieś
115 000 złCena za metr kwadratowy: 3 221 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2026, 48,6 m²
35B, Grocholin
180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 704 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,6 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski wynosi 2 516 zł/m² na podstawie 23 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 51,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 127 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 2 601 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kcynia - obszar wiejski rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 516 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 8 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych