Przejdź do treści

Miasto · Ceny transakcyjne

Nadarzyn

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

142105_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 15 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

1 042zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

25 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

24,8m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

16

  • 20 października 2024 – 20 października 2026 · 16 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Nadarzyn - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 948 transakcji.

Garaże: 16 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 042 zł/m², a mediana powierzchni 24,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 202 8 965 zł/m² 752 439 zł 83,1 m²
Garaże Niska próba 16 1 042 zł/m² 25 000 zł 24,8 m²
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 2 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane 476 349 zł/m² 400 000 zł 1 149,0 m²
Działki rolne 2 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe Niska próba 20 248 zł/m² 371 500 zł 1 163,5 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Nadarzyn; część danych: powiat pruszkowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    633 652 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 991 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    82,7 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    87 544 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 218 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pruszkowski
    Liczba mieszkań w próbie
    476

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +49,6%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +568 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 10 218 zł miesięcznie. To 109,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 101,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 633 652 zł — z 473 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Nadarzyn mieszkało 19 255 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 49,6%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 568 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 20,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 13,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pruszkowskim 18,1 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pruszkowskim w 2025 roku: 2,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,2% do 2,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 894 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 112,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 24,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,2 do 24,5.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 218 złmiesięcznie

    +101,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 894 złrocznie

    +112,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    109,0%

    −13,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    2,6%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,6%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    19 255osób

    +49,6%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    9 464osoby

    +52,7%49,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    9 791osób

    +46,8%50,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    3 847osób

    +59,4%20,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 006osób

    +28,8%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    4 512osób

    +41,1%23,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    5 230osób

    +52,4%27,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 660osób

    +78,2%13,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +568 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    29,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    28,4

    +16,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    736

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    168

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,1

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    24,5

    +18,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    18 743

    +52,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    13 539

    +78,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Garaże

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż garażu, 13 października 2026, 25,45 m²

      Stawowa 10A, Walendów

      22 500 złCena za metr kwadratowy: 884 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 25,45 m²
      • udział 2/36
      • 1 izba
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż garażu, 4 września 2026, 24,62 m²

      Stawowa 10C, Walendów

      40 000 złCena za metr kwadratowy: 1 625 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 24,62 m²
      • udział 2/70
      • poziom -1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż garażu, 16 lipca 2026, 24,42 m²

      Stawowa 10A, Walendów

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 1 024 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 24,42 m²
      • udział 2/38
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż garażu, 16 lipca 2026, 24,42 m²

      Stawowa 10A, Walendów

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 1 024 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 24,42 m²
      • udział 2/38
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż garażu, 16 lipca 2026, 24,42 m²

      Stawowa 10A, Walendów

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 1 024 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 24,42 m²
      • udział 2/38
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż garażu, 3 lipca 2026, 24 m²

      Stawowa 10C, Walendów

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 1 042 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 24 m²
      • udział 2/38
      • 1 izba
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż garażu, 3 lipca 2026, 25,04 m²

      Stawowa 10B, Walendów

      25 000 złCena za metr kwadratowy: 998 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 25,04 m²
      • udział 2/72
      • 1 izba
      • poziom -1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż garażu, 20 stycznia 2026, 51,43 m²

      Stawowa 12C, Walendów

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 167 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 51,43 m²
      • udział 4/82
      • 1 izba
      • poziom -1
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż garażu, 5 stycznia 2026, 25,72 m²

      Stawowa 12C, Walendów

      38 000 złCena za metr kwadratowy: 1 477 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 25,72 m²
      • udział 2/82
      • 1 izba
      • poziom -1
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż garażu, 27 października 2025, 25,04 m²

      Stawowa 10B, Walendów

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 799 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 25,04 m²
      • udział 2/72
      • 1 izba
      • poziom -1
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Garaże” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych