Przejdź do treści

Miasto · Ceny transakcyjne

Kamiennik

Ceny transakcyjne nieruchomości w całym mieście. Powiat, gmina i jednostka ewidencyjna mają tu te same granice, więc ich statystyki zebraliśmy na jednej stronie.

Kod podziału terytorialnego

160702_2

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Od 26 czerwca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 26 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.

Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni użytkowej ?

78,6m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

22

  • 26 czerwca 2024 – 26 czerwca 2026 · 22 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Sprzedaże budynków

Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką

Liczba sprzedaży budynków

26

Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.

Mediana ceny transakcji budynków

141 000zł

Niska próba

Cena całej transakcji, razem z działką.

Mediana powierzchni działek

2 363m²

Niska próba

Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych

2kondygnacje

W 6 z 9 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kamiennik - gmina wiejska to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 638 transakcji.

Budynki: 22 transakcje w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 26 czerwca 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 26 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 141 000 zł, a mediana powierzchni działek 2 363 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 1 158 zł/m² 55 000 zł 54,4 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 41 6,30 zł/m² 40 000 zł 9 234,0 m²
Działki pozostałe 2 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 22 brak danych brak danych 78,6 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kamiennik; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    53 750 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    946 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    59,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −13,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −4 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 53 750 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kamiennik mieszkały 3 074 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 4 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 836 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 123%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,3 do 1,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 836 złrocznie

    +123,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,0%

    −2,7

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 074osoby

    −13,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 522osoby

    −15,0%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 552osoby

    −12,8%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    356osób

    −29,6%11,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    479osób

    −34,2%15,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    652osoby

    −18,7%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    917osób

    −9,5%29,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    670osób

    +28,6%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −4 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −1,3

    +7,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    28

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    32

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    +0,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 799

    −13,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    566

    −4,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż budynku, 27 czerwca 2011, 400 m²

      8, Karłowice Wielkie

      43 896 złCena za metr kwadratowy: 110 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 400 m²
      • poza medianami cen
    2. Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2011, 120 m²

      162, Szklary

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 167 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 120 m²
      • jeden z 5 budynków sprzedanych w jednym akcie
    3. Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2011

      162, Szklary

      20 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 5 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2011

      162, Szklary

      20 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 5 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2011

      162, Szklary

      20 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 5 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż budynku, 11 kwietnia 2011

      162, Szklary

      20 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • jeden z 5 budynków sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż budynku, 17 grudnia 2009, 125 m²

      Tarnów

      47 500 złCena za metr kwadratowy: 380 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 125 m²
    8. Sprzedaż budynku, 19 czerwca 2009, 216 m²

      Karłowice Wielkie

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 833 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 216 m²

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych