Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otmuchów - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 455zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
122 000zł
Mediana powierzchni ?
53,5m²
Liczba transakcji ?
8
- 16 czerwca 2024 – 16 czerwca 2026 · 8 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 27 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaOtmuchów - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 323 transakcje.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 455 zł/m², a mediana powierzchni 53,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 2 455 zł/m² | 122 000 zł | 53,5 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 7 | 44 zł/m² | 16 212 zł | 229,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 112 | 8 zł/m² | 60 000 zł | 9 700,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | brak danych | 200,0 m² |
| Budynki Niska próba | 39 | brak danych | brak danych | 61,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 6 | 2 003 zł/m² | 107 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 8 | 2 455 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 | 2 455 zł/m² | +38,0% | Niska próba |
| 2024 | 5 | 1 779 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2019 | 5 | 893 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2016 | 5 | 1 308 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat nyski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 73 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 301 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 53,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 37
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −26,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +6 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 73 000 zł — z 37 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 6 515 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 26%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 6 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,5%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 515osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 275osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
902osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 044osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 408osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 344osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,9
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
71
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
65
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 332
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
890
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 października 2025 | 59b, Maciejowice Lokal 8 | 124 000 zł | 3 658 zł/m² ? | 33,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 3 października 2025 | 110, Kałków Lokal 6 | 170 000 zł | 3 320 zł/m² ? | 51,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 11 lipca 2025 | 55a, Maciejowice Lokal 5 | 228 000 zł | 4 343 zł/m² ? | 52,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 1 lipca 2025 | 21, Malerzowice Małe Lokal 7 | 95 000 zł | 1 750 zł/m² ? | 54,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 27 czerwca 2025 | 21c, Kijów Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? | 120 000 zł | 2 256 zł/m² ? | 53,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 20 czerwca 2025 | 30, Starowice Lokal 2 | 54 000 zł | 1 004 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 23 maja 2025 | 8, Malerzowice Małe Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 170 000 zł | 2 654 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 8 kwietnia 2025 | 30, Starowice Lokal 2 | 45 700 zł | 849 zł/m² ? | 53,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 7 czerwca 2024 | 56, Piotrowice Nyskie Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 199 000 zł | 3 339 zł/m² ? | 59,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 13 maja 2024 | 17, Ulanowice Lokal 6 | 95 000 zł | 1 779 zł/m² ? | 53,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Otmuchów - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Otmuchów - obszar wiejski wynosi 2 455 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Otmuchów - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 53,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 122 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otmuchów - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Otmuchów - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 455 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 27 września 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 27 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych