Garaże

Bytów - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Bytów - miasto 220102_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

1 666 zł/m²

-2,2% r/r

Mediana ceny całkowitej

41 820 zł

Mediana metrażu

25,1 m²

Liczba transakcji

24

Ostatnie 24 miesięcy · 24 akty notarialne

Opis obszaru

Bytów - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 464 transakcje.

Garaże: 24 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 1 666 zł/m², a mediana metrażu 25,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 427 6 361 zł/m² 310 000 zł 53,0 m²
Garaże 36 1 666 zł/m² 42 435 zł 25,1 m²
Handlowo-usługowe 7 4 855 zł/m² 216 000 zł 42,7 m²
Inne lokale 26 4 508 zł/m² 100 000 zł 28,5 m²
Działki budowlane 170 212 zł/m² 114 278 zł 639,0 m²
Działki rolne 267 145 zł/m² 18 022 zł 911,0 m²
Działki pozostałe 204 146 zł/m² 42 842 zł 855,0 m²
Budynki 359 6 809 zł/m² 563 000 zł 79,4 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat bytowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 310 000 zł — z 427 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 16 047 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 5,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 61 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,1%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,4 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
310 000 zł
Mediana ceny za m²
6 361 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
53,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 885 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 149 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat bytowski
Liczba mieszkań w próbie
427
Cena całego mieszkania 310 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 623 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 791 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -5,4%
Saldo migracji 2025 -61 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim

?
8 149 zł+136,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
86,9%+3,8
Stopa bezrobocia?
9,4%-8,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
5,2%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
16 047 -5,4%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
7 789-4,7%
Kobiety?
8 258-6,1%
Wiek
0-14 lat?
2 502-9,3%
15-29 lat?
2 523-23,3%
30-44 lata?
3 489-11,0%
45-64 lata?
4 106-11,4%
65+?
3 427+44,8%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 61 osób przez migracje w 2025 r.

?
-61 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,8
Migracje wewnętrzne na 1000?
-4,2-0,4
Migracje zagraniczne na 1000?
0,4
Zameldowania?
118
Wymeldowania?
179

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim

?
25,5+9,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+0,8
Wodociąg?
15 965-4,7%
Kanalizacja?
15 258-3,8%

Najnowsze transakcje: Garaże

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Garaże”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
10.04.2026 Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 40 000 zł 1 593 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
18.03.2026 Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 40 000 zł 1 593 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
12.03.2026 Floriana Ceynowy 36B, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 41 820 zł 1 666 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
03.03.2026 Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 32 000 zł 1 275 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
02.03.2026 Ks. Dr Bernarda Sychty 7, Bytów Lokal 5_LOK 70 000 zł 2 969 zł/m² ? 23,6 m² ? 0 -1
13.02.2026 Floriana Ceynowy 36C, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 83 640 zł 1 666 zł/m² ? 50,2 m² ? 0 -1
20.01.2026 Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 43 050 zł 1 715 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
15.01.2026 Floriana Ceynowy 36D, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 40 000 zł 1 593 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
19.12.2025 Floriana Ceynowy 36B, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 43 050 zł 1 715 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1
17.12.2025 Floriana Ceynowy 36B, Bytów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 38 050 zł 1 516 zł/m² ? 25,1 m² ? 0 -1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie bytowskim