Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 568zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
277 977zł
Mediana powierzchni ?
43,7m²
Liczba transakcji ?
54
- 16 stycznia 2025 – 16 stycznia 2026 · 54 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import 16 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPelplin - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 883 transakcje.
Mieszkania: 54 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 568 zł/m², a mediana powierzchni 43,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 54 | 5 568 zł/m² | 277 977 zł | 43,7 m² |
| Garaże Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 9 | 2 829 zł/m² | 410 000 zł | 48,3 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 14 | 7 366 zł/m² | 252 942 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 24 | 6 406 zł/m² | 270 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 11 | 5 222 zł/m² | 317 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 20 | 7 394 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 33 | 4 684 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Pelplin | 97 | 5 704 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 56 | 6 442 zł/m² | +17,5% | Wiarygodna |
| 2024 | 46 | 5 483 zł/m² | −12,0% | Wiarygodna |
| 2023 | 95 | 6 228 zł/m² | +42,2% | Wiarygodna |
| 2022 | 41 | 4 379 zł/m² | +1,2% | Wiarygodna |
| 2021 | 57 | 4 326 zł/m² | +12,5% | Wiarygodna |
| 2020 | 31 | 3 846 zł/m² | +35,7% | Wiarygodna |
| 2019 | 37 | 2 835 zł/m² | +8,8% | Wiarygodna |
| 2018 | 23 | 2 605 zł/m² | +11,9% | Niska próba |
| 2017 | 21 | 2 327 zł/m² | −18,4% | Niska próba |
| 2016 | 20 | 2 851 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat tczewski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 199 994 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 402 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 129 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 456 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tczewski
- Liczba mieszkań w próbie
- 447
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −44 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 roku: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 121,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 199 994 zł — z 439 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 7 040 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 44 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tczewskim 18,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 6,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 456 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 040osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 489osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 551osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
926osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 104osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 496osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 971osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 543osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−44 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
64
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
108
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 580
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 897
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 stycznia 2026 | Mickiewicza 10, Pelplin Lokal 4 | 575 000 zł | 5 229 zł/m² ? | 110,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 23 grudnia 2025 | Dworcowa 4, Pelplin Lokal 3 | 14 782 zł | 326 zł/m² ? | 45,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 23 grudnia 2025 | Wigury 6, Pelplin Lokal 1 | 297 500 zł | 2 913 zł/m² ? | 102,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 22 grudnia 2025 | Szpitalna 3, Pelplin Lokal 12 | 220 000 zł | 4 082 zł/m² ? | 53,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 16 grudnia 2025 | Żwirki 12, Pelplin Lokal 1 | 130 000 zł | 4 255 zł/m² ? | 30,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 10 grudnia 2025 | Limanowskiego 11, Pelplin Lokal 6 | 150 000 zł | 3 866 zł/m² ? | 38,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 3 grudnia 2025 | Mickiewicza 14, Pelplin Lokal 1 | 520 000 zł | 5 422 zł/m² ? | 95,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 3 grudnia 2025 | Wybickiego 1, Pelplin Lokal A/13 | 240 000 zł | 5 568 zł/m² ? | 43,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 25 listopada 2025 | Wybickiego 1, Pelplin Lokal A/10 | 215 000 zł | 4 988 zł/m² ? | 43,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 20 listopada 2025 | Starogardzka 10, Pelplin Lokal 2 | 270 000 zł | 3 599 zł/m² ? | 75,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto wynosi 5 568 zł/m² na podstawie 54 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 43,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 277 977 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto?
Mediana ceny wynosi 7 394 zł/m² na rynku pierwotnym i 4 684 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Pelplin - miasto wzrosły o 3,4% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 568 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to styczeń 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 16 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026. Import: 16 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych