Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Skoczów - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 473zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
305 000zł
Mediana powierzchni ?
47,1m²
Liczba transakcji ?
52
- 1 lipca 2025 – 1 lipca 2026 · 52 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSkoczów - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 271 transakcji.
Mieszkania: 52 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 473 zł/m², a mediana powierzchni 47,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 52 | 6 473 zł/m² | 305 000 zł | 47,1 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 13 | 177 zł/m² | 120 000 zł | 702,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 10 | 6 707 zł/m² | 200 000 zł | Niska próba |
| 3 izby | 20 | 6 607 zł/m² | 305 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 17 | 5 777 zł/m² | 339 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 51 | 6 447 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| nr 1 — Skoczów, ulica Mickiewicza | 71 | 6 410 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 6 349 zł/m² | −3,3% | Wiarygodna |
| 2025 | 44 | 6 563 zł/m² | +7,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 39 | 6 098 zł/m² | +21,9% | Wiarygodna |
| 2023 | 40 | 5 003 zł/m² | −6,5% | Wiarygodna |
| 2022 | 33 | 5 353 zł/m² | +1,2% | Wiarygodna |
| 2021 | 18 | 5 292 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat cieszyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 281 750 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 777 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 406 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 245 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat cieszyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 205
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −79 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 8 245 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 281 750 zł — z 204 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkały 13 033 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 79 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie cieszyńskim 20,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,9 do 0,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 245 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 033osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 105osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 928osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 716osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 878osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 664osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 594osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 181osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−79 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
102
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
181
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 940
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
12 739
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 79 m²
Gustawa Morcinka 13, Skoczów
480 000 złCena za metr kwadratowy: 6 076 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79 m²
- 5 izb
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2026, 47,6 m²
Osiedlowa 18, Skoczów
270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 672 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,6 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2026, 45,2 m²
Mickiewicza 37, Skoczów
320 000 złCena za metr kwadratowy: 7 080 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,2 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2026, 52,2 m²
Gustawa Morcinka 22, Skoczów
395 000 złCena za metr kwadratowy: 7 567 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,2 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 64 m²
Mickiewicza 37, Skoczów
378 000 złCena za metr kwadratowy: 5 906 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2026, 46,3 m²
Targowa 21, Skoczów
360 000 złCena za metr kwadratowy: 7 775 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,3 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 maja 2026, 34,3 m²
księdza Jana Ewangelisty Mocko 3, Skoczów
220 000 złCena za metr kwadratowy: 6 414 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,3 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2026, 70,5 m²
Gustawa Morcinka 17, Skoczów
450 000 złCena za metr kwadratowy: 6 383 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,5 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 62,4 m²
Gustawa Morcinka 13, Skoczów
321 000 złCena za metr kwadratowy: 5 144 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,4 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 maja 2026, 64,91 m²
Łęgowa 9, Skoczów
445 000 złCena za metr kwadratowy: 6 856 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,91 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Skoczów - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Skoczów - miasto wynosi 6 473 zł/m² na podstawie 52 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Skoczów - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 47,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 305 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Skoczów - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Skoczów - miasto spadły o 6,7% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 473 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 4 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych