Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 742zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
215 000zł
Mediana powierzchni ?
65,0m²
Liczba transakcji ?
35
- 14 lipca 2024 – 14 lipca 2026 · 35 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · import 24 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKrobia - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 221 transakcji.
Mieszkania: 35 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 742 zł/m², a mediana powierzchni 65,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 35 | 3 742 zł/m² | 215 000 zł | 65,0 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 14 | 75 zł/m² | 80 400 zł | 1 000,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 47 | 15 zł/m² | 100 000 zł | 3 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 23 | 4 000 zł/m² | 250 000 zł | 75,7 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 18 | 2 420 zł/m² | 157 500 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 11 | 4 107 zł/m² | 260 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 35 | 3 742 zł/m² | Wiarygodna |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 3 917 zł/m² | +40,7% | Niska próba |
| 2025 | 12 | 2 784 zł/m² | −15,4% | Niska próba |
| 2024 | 21 | 3 289 zł/m² | +26,9% | Niska próba |
| 2023 | 20 | 2 592 zł/m² | −13,1% | Niska próba |
| 2022 | 12 | 2 982 zł/m² | +4,0% | Niska próba |
| 2021 | 9 | 2 867 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat gostyński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,6rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 180 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 985 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 62,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 073 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 082 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat gostyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 90
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −10,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −38 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie gostyńskim w 2025 roku: 8 082 zł miesięcznie. To 86,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 180 000 zł — z 90 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 7 915 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 10,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie gostyńskim 18,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie gostyńskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,3% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,3 do 1,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 082 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,3%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 915osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
4 011osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 904osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 234osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 337osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 697osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
2 190osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 457osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−38 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−4,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−4,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
78
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
116
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
7 449
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 424
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 czerwca 2026 | 44a, Chwałkowo Lokal 11 Udziały wymagają uwagi ? | 222 000 zł | 3 073 zł/m² ? | 72,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 7 maja 2026 | Krobska 2, Pudliszki Lokal 20 Udziały wymagają uwagi ? | 390 000 zł | 4 200 zł/m² ? | 92,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 9 kwietnia 2026 | Fabryczna 56, Pudliszki Lokal 9 Udziały wymagają uwagi ? | 340 000 zł | 4 579 zł/m² ? | 74,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 27 marca 2026 | Fabryczna 56, Pudliszki Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? | 435 000 zł | 4 185 zł/m² ? | 103,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 10 marca 2026 | 52, Niepart Lokal 14 Udziały wymagają uwagi ? | 119 000 zł | 2 258 zł/m² ? | 52,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 6 marca 2026 | 66c, Gogolewo Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? | 240 000 zł | 3 692 zł/m² ? | 65,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 18 lutego 2026 | Krobska 4, Pudliszki Lokal 11 Udziały wymagają uwagi ? | 400 000 zł | 6 033 zł/m² ? | 66,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 2 lutego 2026 | 18, Przyborowo Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 95 000 zł | 1 573 zł/m² ? | 60,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 27 stycznia 2026 | Fabryczna 23b, Pudliszki Lokal 11 | 260 000 zł | 4 107 zł/m² ? | 63,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 3 |
| 27 stycznia 2026 | 66d, Gogolewo Lokal 9 | 252 000 zł | 3 847 zł/m² ? | 65,5 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski wynosi 3 742 zł/m² na podstawie 35 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 65,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 215 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Krobia - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 3 742 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to lipiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 24 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Import: 24 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych