Jednostka ewidencyjna

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Golina - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: jednostka ewidencyjna Golina - miasto 301001_4 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

3 774 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

136 250 zł

Mediana metrażu

29,6 m²

Liczba transakcji

8

Ostatnie 24 miesięcy · 8 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 20 sierpnia 2026

Opis obszaru

Golina - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 66 transakcji.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 774 zł/m², a mediana metrażu 29,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 33 2 857 zł/m² 141 500 zł 49,0 m²
Inne lokale 1 2 194 zł/m² 495 000 zł 225,6 m²
Działki budowlane 14 80 zł/m² 150 000 zł 420,0 m²
Działki pozostałe 2 19 zł/m² 30 000 zł 1 576,5 m²
Budynki 16 3 173 zł/m² 364 000 zł 90,2 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%.

Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Mediana ceny całkowitej Wiarygodność próby
2 pokoje 6 4 255 zł/m² 137 750 zł Niska próba
3 pokoje 1 3 514 zł/m² 130 000 zł Niska próba
4 pokoje 1 1 774 zł/m² 140 000 zł Niska próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%.

Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m²
Rynek wtórny 8 3 774 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za m² Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 5 4 476 zł/m² +27,4% Niska próba
2024 3 3 514 zł/m² +29,7% Niska próba
2023 3 2 709 zł/m² -9,9% Niska próba
2022 4 3 005 zł/m² +20,9% Niska próba
2021 3 2 485 zł/m² -22,0% Niska próba
2020 4 3 187 zł/m² +13,1% Niska próba
2019 4 2 819 zł/m² +10,4% Niska próba
2018 4 2 554 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat koniński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 r.: 7 180 zł miesięcznie. To 76,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 116,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 141 500 zł — z 33 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 4 206 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 6,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 9 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,0%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie konińskim 9,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 19,7 do 9,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 r.: 9,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,1 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,3 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
141 500 zł
Mediana ceny za m²
2 857 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
49,0 m²
Szacunkowy dochód netto
5 224 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 180 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat koniński
Liczba mieszkań w próbie
33
Cena całego mieszkania 141 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 62 691 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 86 154 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -6,4%
Saldo migracji 2025 -9 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim

?
7 180 zł+116,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
76,5%-3,5
Stopa bezrobocia?
9,6%-5,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
5,6%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
4 206 -6,4%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
2 035-8,3%
Kobiety?
2 171-4,5%
Wiek
0-14 lat?
576-14,7%
15-29 lat?
651-30,7%
30-44 lata?
842-20,6%
45-64 lata?
1 281-1,6%
65+?
856+65,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 9 osób przez migracje w 2025 r.

?
-9 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-2,1
Migracje wewnętrzne na 1000?
-1,9-4,8
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,2
Zameldowania?
34
Wymeldowania?
43

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie konińskim

?
9,0-10,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,6+0,5
Wodociąg?
4 235-5,8%
Kanalizacja?
4 222-5,8%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
15.05.2026 1 Maja 1, Golina Lokal 2_LOK 98 000 zł 4 033 zł/m² ? 24,3 m² ? 2
14.10.2025 Poprzeczna 8, Golina Lokal 23_LOK 182 000 zł 6 149 zł/m² ? 29,6 m² ? 2
11.08.2025 Powstańców Wielkopolskich 5, Golina Lokal 2_LOK 140 000 zł 1 773 zł/m² ? 78,9 m² ? 4
02.06.2025 Poprzeczna 6, Golina Lokal 2_LOK 132 500 zł 4 476 zł/m² ? 29,6 m² ? 2
16.03.2025 1 Maja 1, Golina Lokal 5_LOK 73 067 zł 2 502 zł/m² ? 29,2 m² ? 2 1
12.03.2025 Poprzeczna 8, Golina Lokal 17_LOK 143 000 zł 4 831 zł/m² ? 29,6 m² ? 2
15.08.2024 Mickiewicza 27, Golina Lokal 8_LOK 130 000 zł 3 514 zł/m² ? 37,0 m² ? 3
05.08.2024 Plac Kazimierza Wielkiego 19, Golina Lokal 2_LOK 171 500 zł 3 212 zł/m² ? 53,4 m² ? 2 3
05.05.2024 Poprzeczna 6, Golina Lokal 15_LOK 239 000 zł 4 451 zł/m² ? 53,7 m² ? 3
17.12.2023 Kościuszki 21, Golina Lokal 2_LOK 177 500 zł 1 364 zł/m² ? 130,2 m² ? 6

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie konińskim

Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Golina - miasto wynosi 3 774 zł/m² na podstawie 8 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.