Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Golina
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 19 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 516zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
355 000zł
Mediana powierzchni ?
67,2m²
Liczba transakcji ?
19
- 25 maja 2024 – 25 maja 2026 · 19 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaGolina to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 248 transakcji.
Mieszkania: 19 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 516 zł/m², a mediana powierzchni 67,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 19 | 4 516 zł/m² | 355 000 zł | 67,2 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 104 | 76 zł/m² | 150 000 zł | 602,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 20 | 5 zł/m² | 120 000 zł | 5 750,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 13 | 40 zł/m² | 40 000 zł | 1 568,5 m² |
| Budynki Niska próba | 53 | 3 807 zł/m² | 370 000 zł | 95,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 6 | 4 255 zł/m² | 137 750 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 12 | 5 101 zł/m² | 357 690 zł | Niska próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 9 | 5 211 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 9 | 3 549 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Golina - obszar wiejski | 12 | 5 101 zł/m² |
| Golina - miasto | 8 | 3 774 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14 | 5 101 zł/m² | +21,6% | Niska próba |
| 2024 | 8 | 4 196 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 6 | 3 314 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2019 | 8 | 2 914 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Golina; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 181 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 489 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 60,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 53
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +107 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 181 000 zł — z 53 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Golina mieszkały 12 464 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 107 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,8%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 471 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 180,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,4 do 5,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 471 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
12 464osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 197osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 267osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 941osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 963osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 759osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 579osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 222osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+107 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
236
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
129
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
5,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
12 387
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 298
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 maja 2026 | 1 Maja 1, Golina Lokal 2 | 98 000 zł | 4 033 zł/m² ? | 24,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 14 października 2025 | Poprzeczna 8, Golina Lokal 23 | 182 000 zł | 6 149 zł/m² ? | 29,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 9 września 2025 | Turkusowa 31, Węglew-Kolonia Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 360 380 zł | 5 360 zł/m² ? | 67,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 11 sierpnia 2025 | Powstańców Wielkopolskich 5, Golina Lokal 2 | 140 000 zł | 1 773 zł/m² ? | 78,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 10 sierpnia 2025 | Turkusowa 29, Węglew-Kolonia Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 340 000 zł | 4 991 zł/m² ? | 68,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 13 lipca 2025 | Turkusowa 33, Węglew-Kolonia Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 355 000 zł | 5 284 zł/m² ? | 67,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 13 lipca 2025 | Turkusowa 33, Węglew-Kolonia Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 355 000 zł | 5 280 zł/m² ? | 67,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 7 lipca 2025 | Książęca 16, Węglew-Kolonia Lokal 2 | 550 000 zł | 4 516 zł/m² ? | 121,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 25 czerwca 2025 | Makowa 34A, Kraśnica-Kolonia Lokal 2 | 530 000 zł | 5 709 zł/m² ? | 92,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 25 czerwca 2025 | Makowa 34A, Kraśnica-Kolonia Lokal 1 | 370 000 zł | 3 985 zł/m² ? | 92,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Golina
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Golina?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Golina wynosi 4 516 zł/m² na podstawie 19 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Golina?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 67,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 355 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Golina?
Mediana ceny wynosi 5 211 zł/m² na rynku pierwotnym i 3 549 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 94,7%.
Czy ceny mieszkań w gminie Golina rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Golina wzrosły o 74,6% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 516 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych