Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Ślesin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
7 522zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
321 300zł
Mediana powierzchni ?
43,9m²
Liczba transakcji ?
36
- 21 maja 2025 – 21 maja 2026 · 36 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŚlesin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 329 transakcji.
Mieszkania: 36 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 522 zł/m², a mediana powierzchni 43,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 36 | 7 522 zł/m² | 321 300 zł | 43,9 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 77 | 74 zł/m² | 105 000 zł | 1 000,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 23 | 9 zł/m² | 100 000 zł | 10 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 33 | 20 zł/m² | 23 501 zł | 500,0 m² |
| Budynki Niska próba | 83 | 3 462 zł/m² | 230 000 zł | 64,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 24 | 7 438 zł/m² | 313 407 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 11 | 7 816 zł/m² | 438 184 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 25 | 7 577 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 7 | 3 944 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Ślesin - miasto | 35 | 7 582 zł/m² |
| Ślesin - obszar wiejski | 4 | brak danych |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7 | 5 701 zł/m² | −24,5% | Niska próba |
| 2025 | 31 | 7 549 zł/m² | brak danych | Wiarygodna |
| 2023 | 31 | 5 383 zł/m² | +12,5% | Wiarygodna |
| 2022 | 9 | 4 786 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2018 | 24 | 3 202 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Ślesin; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 250 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 286 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 112
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −30 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 112 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ślesin mieszkało 13 758 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 30 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 700 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 138,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,8 do 6,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 700 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 758osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 860osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 898osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 988osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 252osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 951osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 899osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 668osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−30 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−2,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
146
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
176
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
13 511
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
10 403
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11 maja 2026 | 8, Biskupie Lokal 6 | 59 000 zł | 1 515 zł/m² ? | 38,9 m² ? | 1/2 ? | 3 | brak danych |
| 4 maja 2026 | Biskupie Lokal 5 | 200 000 zł | 2 646 zł/m² ? | 75,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 17 kwietnia 2026 | 5, Konstantynówek Lokal 4 | 250 000 zł | 3 944 zł/m² ? | 63,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 25 marca 2026 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 45 Udziały wymagają uwagi ? | 348 770 zł | 8 105 zł/m² ? | 43,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 4 marca 2026 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 43 Udziały wymagają uwagi ? | 438 184 zł | 7 816 zł/m² ? | 56,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 26 stycznia 2026 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 42 Udziały wymagają uwagi ? | 259 700 zł | 7 299 zł/m² ? | 35,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 16 stycznia 2026 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 40 Udziały wymagają uwagi ? | 250 000 zł | 5 701 zł/m² ? | 43,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 23 grudnia 2025 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 39 Udziały wymagają uwagi ? | 286 000 zł | 8 038 zł/m² ? | 35,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 4 grudnia 2025 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 38 Udziały wymagają uwagi ? | 280 000 zł | 6 507 zł/m² ? | 43,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 2 grudnia 2025 | Strumykowa 8, Ślesin Lokal 37 Udziały wymagają uwagi ? | 444 000 zł | 7 920 zł/m² ? | 56,1 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Ślesin
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ślesin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ślesin wynosi 7 522 zł/m² na podstawie 36 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ślesin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 43,9 m² kosztowało w tym okresie medianowo 321 300 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w gminie Ślesin?
Mediana ceny wynosi 7 577 zł/m² na rynku pierwotnym i 3 944 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 88,9%.
Czy ceny mieszkań w gminie Ślesin rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Ślesin wzrosły o 33,6% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 7 522 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych