Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Wierzbinek
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 4 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
4
- 21 maja 2024 – 21 maja 2026 · 4 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWierzbinek to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 96 transakcji.
Mieszkania: 4 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 29 zł/m² | 34 000 zł | 1 287,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 27 | 6 zł/m² | 250 000 zł | 13 921,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 23 | 19 zł/m² | 39 500 zł | 1 026,0 m² |
| Budynki Niska próba | 20 | 4 266 zł/m² | 220 000 zł | 54,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Wierzbinek; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 115 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 541 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,2%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −40 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 115 000 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Wierzbinek mieszkało 6 817 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,2%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 40 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 221 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 191,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 2,7 do 1,7.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 221 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
6,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 442osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 375osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 081osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 309osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 375osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 827osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 225osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−40 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−5,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,3
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
43
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
83
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 723
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
573
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 stycznia 2025 | 63, Kryszkowice Lokal 1 | 94 000 zł | 1 594 zł/m² ? | 59,0 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 17 listopada 2024 | 37A, Wierzbinek Lokal 10 | 210 000 zł | 6 119 zł/m² ? | 34,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 6 sierpnia 2024 | 34/5, Kryszkowice Lokal 2 | 96 000 zł | 1 888 zł/m² ? | 50,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 17 lipca 2024 | 37A, Wierzbinek Lokal 5 | 149 000 zł | 4 341 zł/m² ? | 34,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | brak danych |
| 25 kwietnia 2024 | 37A, Wierzbinek Lokal 8 | 220 000 zł | 3 881 zł/m² ? | 56,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 16 listopada 2023 | 4, Tomisławice Lokal 1 | 195 844 zł | 3 659 zł/m² ? | 53,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 13 marca 2022 | 9, Sadlno Lokal 1 | 200 000 zł | 5 000 zł/m² ? | 40,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 10 marca 2022 | 28, Zaryń Lokal 1 | 150 000 zł | 2 503 zł/m² ? | 59,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 11 stycznia 2021 | 9, Sadlno Lokal 2 | 90 000 zł | 2 250 zł/m² ? | 40,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 11 września 2019 | 37, Wierzbinek Lokal 2 | 124 000 zł | 2 313 zł/m² ? | 53,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Wierzbinek
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Wierzbinek?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Wierzbinek wynosi brak danych/m² na podstawie 4 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Wierzbinek?
Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Wierzbinek rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Wierzbinek nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych