Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Kazimierz Biskupi
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 684zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
260 000zł
Mediana powierzchni ?
63,4m²
Liczba transakcji ?
30
- 28 maja 2025 – 28 maja 2026 · 30 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 18 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKazimierz Biskupi to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 595 transakcji.
Mieszkania: 30 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 684 zł/m², a mediana powierzchni 63,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 30 | 4 684 zł/m² | 260 000 zł | 63,4 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 27 | 65 zł/m² | 74 000 zł | 1 005,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 16 | 9 zł/m² | 66 000 zł | 5 600,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 50 | 28 zł/m² | 12 380 zł | 502,5 m² |
| Budynki Niska próba | 44 | 4 765 zł/m² | 510 000 zł | 83,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 3 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 13 | 3 925 zł/m² | 236 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 13 | 5 020 zł/m² | 345 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 11 | 4 829 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 19 | 4 591 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| KAZIMIERZ BISKUPI | 30 | 3 993 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 6 | 4 210 zł/m² | −9,3% | Niska próba |
| 2025 | 35 | 4 644 zł/m² | +25,6% | Wiarygodna |
| 2024 | 28 | 3 697 zł/m² | +8,4% | Niska próba |
| 2023 | 13 | 3 409 zł/m² | +13,1% | Niska próba |
| 2022 | 23 | 3 013 zł/m² | −3,6% | Niska próba |
| 2021 | 15 | 3 125 zł/m² | +6,4% | Niska próba |
| 2020 | 21 | 2 938 zł/m² | +14,4% | Niska próba |
| 2019 | 18 | 2 569 zł/m² | +15,7% | Niska próba |
| 2018 | 16 | 2 221 zł/m² | +2,2% | Niska próba |
| 2017 | 17 | 2 174 zł/m² | −3,8% | Niska próba |
| 2016 | 10 | 2 261 zł/m² | −1,1% | Niska próba |
| 2015 | 11 | 2 286 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kazimierz Biskupi; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 129 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 864 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 236
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +54 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 129 500 zł — z 235 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kazimierz Biskupi mieszkało 11 527 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 54 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 341 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 126,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 341 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 527osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 703osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 824osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 673osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 951osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 369osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 497osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 037osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+54 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
223
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
169
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 365
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 336
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 kwietnia 2026 | Kochanowskiego 1, Posada Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 30 000 zł | 1 582 zł/m² ? | 19,0 m² ? | 1/3 ? | 3 | 2 |
| 11 marca 2026 | Gersona 28, Posada Lokal | 419 000 zł | 5 635 zł/m² ? | 74,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 9 marca 2026 | Herberta 10, Posada Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 500 000 zł | 5 395 zł/m² ? | 92,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 5 lutego 2026 | 73, Dobrosołowo Lokal | 148 348 zł | 2 032 zł/m² ? | 73,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 27 stycznia 2026 | Kochanowskiego 2, Posada Lokal | 216 000 zł | 3 830 zł/m² ? | 56,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 9 stycznia 2026 | Zawadzkiego Tadeusza 10, Kazimierz Biskupi Lokal | 275 000 zł | 4 591 zł/m² ? | 59,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 grudnia 2025 | Herberta 10, Posada Lokal Udziały wymagają uwagi ? | 345 000 zł | 3 510 zł/m² ? | 98,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 29 grudnia 2025 | Gersona 30, Posada Lokal | 429 000 zł | 5 733 zł/m² ? | 74,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 23 grudnia 2025 | 56, Olesin Lokal | 535 000 zł | 4 829 zł/m² ? | 110,8 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 23 grudnia 2025 | Bielawy 7, Kazimierz Biskupi Lokal | 187 000 zł | 4 727 zł/m² ? | 39,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Kazimierz Biskupi
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kazimierz Biskupi?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kazimierz Biskupi wynosi 4 684 zł/m² na podstawie 30 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kazimierz Biskupi?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 63,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 260 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kazimierz Biskupi rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kazimierz Biskupi spadły o 14,5% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 684 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 18 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych