Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Kramsk
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 575zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
319 947zł
Mediana powierzchni ?
56,7m²
Liczba transakcji ?
30
- 15 maja 2025 – 15 maja 2026 · 30 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaKramsk to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 242 transakcje.
Mieszkania: 30 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 575 zł/m², a mediana powierzchni 56,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 30 | 5 575 zł/m² | 319 947 zł | 56,7 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 72 | 45 zł/m² | 71 570 zł | 1 001,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 46 | 4 zł/m² | 50 000 zł | 6 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 9 | brak danych | 50 000 zł | 1 349,5 m² |
| Budynki Niska próba | 53 | 4 063 zł/m² | 434 450 zł | 98,4 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 3 pokoje | 20 | 5 618 zł/m² | 308 099 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 9 | 5 450 zł/m² | 349 550 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| WOLA PODŁĘŻNA | 34 | 5 618 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 15 | 5 769 zł/m² | +4,6% | Niska próba |
| 2025 | 16 | 5 516 zł/m² | −21,2% | Niska próba |
| 2024 | 5 | 7 003 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2022 | 10 | 4 593 zł/m² | brak danych | Niska próba |
| 2018 | 7 | 2 985 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kramsk; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 300 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 5 397 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 56,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 63
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +5,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +27 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 000 zł — z 63 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kramsk mieszkało 11 639 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 5,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 27 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,3%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 213 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 5,0 do 9,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 213 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 639osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 795osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 844osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 797osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 079osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 565osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 310osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 888osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+27 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
2,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
145
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
118
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
9,3
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 323
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
1 769
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 maja 2026 | Prosta 18, Wola Podłężna Lokal 1 | 343 000 zł | 6 495 zł/m² ? | 52,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 15 maja 2026 | Prosta 26, Wola Podłężna Lokal 1 | 349 550 zł | 5 450 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 29 kwietnia 2026 | FCA930C8-9E80-497A-9090-1CF91BF2A996 Lokal 2 | 307 197 zł | 6 478 zł/m² ? | 47,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 23 kwietnia 2026 | Prosta 19, Wola Podłężna Lokal 2 | 299 000 zł | 6 861 zł/m² ? | 43,6 m² ? | 1/1 ? | brak danych | 1 |
| 17 kwietnia 2026 | Borówkowa 7, Wola Podłężna Lokal 1 | 400 000 zł | 6 390 zł/m² ? | 62,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 16 kwietnia 2026 | Prosta 30, Wola Podłężna Lokal 1 | 369 999 zł | 5 769 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 16 kwietnia 2026 | Prosta 29, Wola Podłężna Lokal 1 | 356 618 zł | 5 560 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 16 kwietnia 2026 | Prosta 31, Wola Podłężna Lokal 1 | 349 000 zł | 5 441 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 19 marca 2026 | Prosta 27, Wola Podłężna Lokal 1 | 349 550 zł | 5 450 zł/m² ? | 64,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 4 marca 2026 | Prosta 24, Wola Podłężna Lokal 2 | 326 000 zł | 6 590 zł/m² ? | 49,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Kramsk
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kramsk?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kramsk wynosi 5 575 zł/m² na podstawie 30 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kramsk?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 56,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 319 947 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Kramsk rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kramsk wzrosły o 32,4% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 5 575 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych