Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Ślesin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3010123

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 280zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

243 750zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

61,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 4 maja 2024 – 4 maja 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Ślesin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 27 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 280 zł/m², a mediana powierzchni 61,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 5 280 zł/m² 243 750 zł 61,2 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 2 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 3 brak danych brak danych za mała próba
4 izby 1 brak danych brak danych za mała próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 6 5 280 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?

Ostatnie 24 miesiące danych na rynku wtórnym
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Ślesin - miasto 3 brak danych
Ślesin - obszar wiejski 3 brak danych

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2023 5 1 644 zł/m² −58,3% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Ślesin; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    190 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 144 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    59,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    62 669 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 177 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat koniński
    Liczba mieszkań w próbie
    27

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −1,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −30 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 190 000 zł — z 24 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 24 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Ślesin mieszkało 13 758 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 30 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 700 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 138,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,8 do 6,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 177 złmiesięcznie

    +116,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    8 700 złrocznie

    +138,2%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    76,6%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,6%

    −5,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    5,7%

    −3,3

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    13 758osób

    −1,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 860osób

    −2,0%49,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    6 898osób

    −1,9%50,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 988osób

    −7,9%14,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 252osoby

    −24,7%16,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    2 951osób

    −9,0%21,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 899osób

    +5,1%28,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 668osób

    +38,6%19,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −30 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −2,5

    −6,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    146

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    176

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    9,7

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    6,7

    +2,9

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 511

    −0,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    10 403

    +15,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2026, 75,6 m²

      Biskupie

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 646 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,6 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 kwietnia 2026, 63,39 m²

      5, Konstantynówek

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 944 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,39 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2026, 43,03 m²

      Strumykowa 8, Ślesin

      348 770 złCena za metr kwadratowy: 8 105 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,03 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 listopada 2025, 59,09 m²

      Strumykowa 8, Ślesin

      480 370 złCena za metr kwadratowy: 8 129 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,09 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2025, 77,89 m²

      8, Biskupie

      118 000 złCena za metr kwadratowy: 1 515 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 77,89 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2025, 35,9 m²

      Działki

      237 500 złCena za metr kwadratowy: 6 616 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2023, 73,58 m²

      8, Biskupie

      48 000 złCena za metr kwadratowy: 652 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,58 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2023, 35,9 m²

      Działki

      238 000 złCena za metr kwadratowy: 6 630 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 35,9 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2023, 51,7 m²

      Biskupie

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 1 257 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,7 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2023, 51,7 m²

      Biskupie

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 644 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 51,7 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Ślesin?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Ślesin wynosi 5 280 zł/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Ślesin?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 61,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 243 750 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Ślesin rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Ślesin rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 5 280 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych