Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

301202_4

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 771zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

90 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

29,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

6

  • 19 maja 2024 – 19 maja 2026 · 6 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 20 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kobylin - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 113 transakcji.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 771 zł/m², a mediana powierzchni 29,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 6 2 771 zł/m² 90 000 zł 29,2 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 19 129 zł/m² 144 000 zł 990,0 m²
Działki rolne Niska próba 19 88 zł/m² 59 650 zł 650,0 m²
Działki pozostałe 1 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 12 4 890 zł/m² 342 500 zł 57,2 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 3 brak danych brak danych za mała próba
3 pokoje 3 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 6 2 913 zł/m² Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat krotoszyński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    105 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 654 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    41,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    56 835 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    6 464 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krotoszyński
    Liczba mieszkań w próbie
    18

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −3,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −16 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krotoszyńskim w 2025 roku: 6 464 zł miesięcznie. To 69,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 105 000 zł — z 15 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 15 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 3 180 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 3,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 16 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,7%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krotoszyńskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krotoszyńskim w 2025 roku: 3,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,8% do 3,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 3,4 do 0,9.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    6 464 złmiesięcznie

    +120,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    69,0%

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,2%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,3%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    3 180osób

    −3,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    1 568osób

    −3,8%49,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    1 612osób

    −3,1%50,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    556osób

    −4,6%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    539osób

    −21,9%16,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    708osób

    −3,1%22,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    809osób

    −4,3%25,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    568osób

    +27,6%17,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −16 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −5,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −5,0

    −5,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    14

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    30

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    19,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,9

    −2,5

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    2 833

    −3,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    2 541

    −4,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    13 kwietnia 2026 WOLNOŚCI 35, KOBYLIN Lokal 5 120 000 zł 2 771 zł/m² ? 43,3 m² ? 1/1 ? 3 3
    29 grudnia 2025 ZAMKOWA 2, KOBYLIN Lokal 6 75 000 zł 3 055 zł/m² ? 24,6 m² ? 1/1 ? 2 2
    29 października 2025 KROTOSZYŃSKA 15, KOBYLIN Lokal 1 200 000 zł 3 584 zł/m² ? 55,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    29 września 2025 KOLEJOWA 14, KOBYLIN Lokal 1 90 000 zł 1 627 zł/m² ? 55,3 m² ? 1/1 ? 3 1
    4 marca 2025 KRÓTKA 1, KOBYLIN Lokal 4 65 000 zł 2 347 zł/m² ? 27,7 m² ? 1/1 ? 2 1
    17 czerwca 2024 ZAMKOWA 2, KOBYLIN Lokal 2 80 000 zł 2 740 zł/m² ? 29,2 m² ? 1/1 ? 2 1
    17 czerwca 2024 ZAMKOWA 2, KOBYLIN Lokal 1 158 000 zł 6 960 zł/m² ? 22,7 m² ? 1/1 ? 2 1
    14 maja 2024 ALEJE POWSTAŃCÓW WLKP. 36, KOBYLIN Lokal 3 270 000 zł 3 065 zł/m² ? 88,1 m² ? 1/1 ? 6 1
    12 marca 2024 DWORCOWA 2, KOBYLIN Lokal 2 60 000 zł 1 583 zł/m² ? 37,9 m² ? 1/1 ? 3 1
    5 lutego 2024 KROTOSZYŃSKA 15, KOBYLIN Lokal 2 125 000 zł 3 289 zł/m² ? 38,0 m² ? 1/1 ? 2 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto wynosi 2 771 zł/m² na podstawie 6 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 29,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 90 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Kobylin - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 771 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych