Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Kobylin

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

3012023

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

2 341zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

94 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

41,2m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

13

  • 3 czerwca 2024 – 3 czerwca 2026 · 13 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 20 sierpnia 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Kobylin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 299 transakcji.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 341 zł/m², a mediana powierzchni 41,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 13 2 341 zł/m² 94 000 zł 41,2 m²
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane Niska próba 25 120 zł/m² 144 000 zł 990,0 m²
Działki rolne 99 49 zł/m² 100 000 zł 1 500,0 m²
Działki pozostałe 3 brak danych brak danych brak danych
Budynki Niska próba 31 3 829 zł/m² 369 615 zł 105,0 m²

Ceny mieszkań według liczby pokoi ?

Pokrycie pola liczby pokoi: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby pokoi
Liczba pokoi Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 pokoje 6 2 173 zł/m² 70 000 zł Niska próba
3 pokoje 5 2 771 zł/m² 120 000 zł Niska próba
4 pokoje 2 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 13 2 336 zł/m² Niska próba

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Kobylin - obszar wiejski 7 2 146 zł/m²
Kobylin - miasto 6 2 771 zł/m²

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2025 7 2 336 zł/m² −14,7% Niska próba
2024 10 2 740 zł/m² brak danych Niska próba
2021 7 1 392 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Kobylin; część danych: powiat krotoszyński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    98 336 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 241 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    50,0 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    56 835 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    6 464 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krotoszyński
    Liczba mieszkań w próbie
    36

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −6,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −29 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krotoszyńskim w 2025 roku: 6 464 zł miesięcznie. To 69,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 98 336 zł — z 29 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 29 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kobylin mieszkało 7 599 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 16,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krotoszyńskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krotoszyńskim w 2025 roku: 3,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,8% do 3,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 890 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 156,3%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,7 do 1,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    6 464 złmiesięcznie

    +120,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 890 złrocznie

    +156,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    69,0%

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,2%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,3%

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    7 599osób

    −6,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    3 835osób

    −6,1%50,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    3 764osoby

    −7,8%49,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    1 247osób

    −11,6%16,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    1 320osób

    −24,1%17,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 653osoby

    −7,9%21,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 923osoby

    −8,2%25,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 456osób

    +29,2%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −29 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −3,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,8

    +1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    51

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    80

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    19,4

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,4

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    7 042

    −6,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    3 816

    +30,5%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    13 kwietnia 2026 10, Starkówiec Lokal 3 41 815 zł 1 186 zł/m² ? 35,3 m² ? 1/1 ? 2 1
    13 kwietnia 2026 WOLNOŚCI 35, KOBYLIN Lokal 5 120 000 zł 2 771 zł/m² ? 43,3 m² ? 1/1 ? 3 3
    29 grudnia 2025 ZAMKOWA 2, KOBYLIN Lokal 6 75 000 zł 3 055 zł/m² ? 24,6 m² ? 1/1 ? 2 2
    29 października 2025 KROTOSZYŃSKA 15, KOBYLIN Lokal 1 200 000 zł 3 584 zł/m² ? 55,8 m² ? 1/1 ? 3 1
    29 września 2025 KOLEJOWA 14, KOBYLIN Lokal 1 90 000 zł 1 627 zł/m² ? 55,3 m² ? 1/1 ? 3 1
    29 września 2025 35, Zalesie Małe Lokal 5 98 000 zł 2 000 zł/m² ? 49,0 m² ? 1/1 ? 2 1
    4 marca 2025 KRÓTKA 1, KOBYLIN Lokal 4 65 000 zł 2 347 zł/m² ? 27,7 m² ? 1/1 ? 2 1
    6 lutego 2025 38B, Łagiewniki Lokal 12 Udziały wymagają uwagi ? 130 000 zł 2 336 zł/m² ? 55,7 m² ? 1/1 ? 4 3
    4 lutego 2025 38B, Łagiewniki Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? 130 000 zł 2 336 zł/m² ? 55,7 m² ? 1/1 ? 4 1
    10 grudnia 2024 1, Stary Kobylin Lokal 3 Udziały wymagają uwagi ? 13 800 zł 2 145 zł/m² ? 6,4 m² ? 3/32 ? 3 1

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Kobylin

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Kobylin?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Kobylin wynosi 2 341 zł/m² na podstawie 13 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Kobylin?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 41,2 m² kosztowało w tym okresie medianowo 94 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Kobylin rosną?

    Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Kobylin nie można wiarygodnie porównać rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 2 341 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych