Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Rozdrażew
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 6 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 256zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
113 000zł
Mediana powierzchni ?
74,3m²
Liczba transakcji ?
7
- 11 czerwca 2024 – 11 czerwca 2026 · 7 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import 20 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRozdrażew to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 121 transakcji.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 256 zł/m², a mediana powierzchni 74,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 7 | 1 256 zł/m² | 113 000 zł | 74,3 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 47 | 19 zł/m² | 190 000 zł | 6 500,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 10 | 20 zł/m² | 1 660 zł | 84,5 m² |
| Budynki Niska próba | 21 | 2 567 zł/m² | 210 000 zł | 84,2 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 6 | 1 245 zł/m² | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Rozdrażew; część danych: powiat krotoszyński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 256 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 56 835 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 6 464 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krotoszyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −6,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −29 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krotoszyńskim w 2025 roku: 6 464 zł miesięcznie. To 69,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Rozdrażew mieszkało 4 859 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 6,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 29 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,7%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krotoszyńskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krotoszyńskim w 2025 roku: 3,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 5,8% do 3,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 489 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 196,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,5 do 0,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
6 464 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 489 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
69,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 859osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 446osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 413osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
813osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
890osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 038osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 264osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
854osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−29 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−5,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
35
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
64
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
19,4
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 854
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 475
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 marca 2026 | 24, Wolenice Lokal 1 | 91 000 zł | 1 256 zł/m² ? | 72,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 5 lutego 2026 | 24, Wolenice Lokal 5 | 120 000 zł | 1 235 zł/m² ? | 97,2 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 27 października 2025 | 24, Wolenice Lokal 4 | 71 953 zł | 700 zł/m² ? | 102,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 16 września 2025 | 24, Wolenice Lokal 3 | 60 940 zł | 800 zł/m² ? | 76,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 1 sierpnia 2025 | 24, Wolenice Lokal 2 | 75 810 zł | 700 zł/m² ? | 108,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 9 czerwca 2025 | TRZEMESZNO 29, TRZEMESZNO Lokal 1 | 260 000 zł | 4 037 zł/m² ? | 64,4 m² ? | 1/1 ? | 5 | 1 |
| 9 maja 2025 | 6, Wolenice Lokal 1 | 130 000 zł | 2 766 zł/m² ? | 47,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 9 maja 2025 | 6, Wolenice Lokal 2 | 113 000 zł | 2 220 zł/m² ? | 50,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 4 czerwca 2024 | 62, Maciejew Lokal 2 | 50 370 zł | 1 074 zł/m² ? | 46,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 20 grudnia 2018 | PARKOWA 7, ROZDRAŻEW Lokal 6 | 100 000 zł | 3 343 zł/m² ? | 29,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Rozdrażew?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Rozdrażew wynosi 1 256 zł/m² na podstawie 7 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Rozdrażew?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 74,3 m² kosztowało w tym okresie medianowo 113 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Rozdrażew rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Rozdrażew nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 256 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to czerwiec 2026, ostatni udany import danych dla powiatu wykonano 20 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Import: 20 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych