Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 28 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 496zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
302 544zł
Mediana powierzchni ?
49,4m²
Liczba transakcji ?
28
- 8 maja 2024 – 8 maja 2026 · 28 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 23 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNekla - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 401 transakcji.
Mieszkania: 28 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 496 zł/m², a mediana powierzchni 49,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 28 | 6 496 zł/m² | 302 544 zł | 49,4 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 46 | brak danych | 410 000 zł | 1 502,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 165 | 112 zł/m² | 145 000 zł | 1 214,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 6 | brak danych | 115 650 zł | 1 410,0 m² |
| Budynki Niska próba | 6 | 5 635 zł/m² | 520 000 zł | 52,8 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 pokój | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 pokoje | 12 | 6 557 zł/m² | 299 987 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 6 | 6 720 zł/m² | 382 019 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 5 pokoi | 5 | 5 606 zł/m² | 589 000 zł | Niska próba |
| 6 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 22 | 6 500 zł/m² | Niska próba |
| Rynek wtórny | 6 | 6 417 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 28 | 6 496 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat wrzesiński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
4,4rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 302 544 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 6 496 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,4 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 130 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 967 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrzesiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 28
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +13,0%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +45 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrzesińskim w 2025 roku: 7 967 zł miesięcznie. To 85,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 302 544 zł — z 28 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 28 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 198 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 13%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 45 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 17,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 15,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,8%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wrzesińskim 20,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrzesińskim w 2025 roku: 3,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 3,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 13,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 7,6 do 13,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 967 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 198osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 079osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 119osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
745osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
703osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 005osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 096osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
649osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+45 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
10,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
10,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
99
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
13,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 052
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
412
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 września 2025 | Starczana 56, STARCZANOWO Lokal 1 | 599 000 zł | 5 702 zł/m² ? | 105,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 19 sierpnia 2025 | 4, MYSTKI Lokal 6 | 228 000 zł | 4 335 zł/m² ? | 52,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 30 lipca 2025 | Czesława Świdurskiego 5, STARCZANOWO Lokal 19 Udziały wymagają uwagi ? | 384 900 zł | 7 787 zł/m² ? | 49,4 m² ? | 1/1 ? | 2 | 4 |
| 16 lipca 2025 | Starczana 56, STARCZANOWO Lokal 2 | 589 000 zł | 5 606 zł/m² ? | 105,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 16 lipca 2025 | Starczana 58, STARCZANOWO Lokal 2 | 589 000 zł | 5 606 zł/m² ? | 105,1 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 14 lipca 2025 | Kasztanowa 26, PODSTOLICE Lokal 2 | 280 000 zł | 3 017 zł/m² ? | 92,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 30 czerwca 2025 | Czesława Świdurskiego 5, STARCZANOWO Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? | 455 000 zł | 6 269 zł/m² ? | 72,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 26 czerwca 2025 | Czesława Świdurskiego 13, STARCZANOWO Lokal 20 Udziały wymagają uwagi ? | 274 960 zł | 6 002 zł/m² ? | 45,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 3 |
| 26 czerwca 2025 | Czesława Świdurskiego 13, STARCZANOWO Lokal 21 Udziały wymagają uwagi ? | 169 360 zł | 6 004 zł/m² ? | 28,2 m² ? | 1/1 ? | 1 | 3 |
| 16 czerwca 2025 | Czesława Świdurskiego 13, STARCZANOWO Lokal 13 Udziały wymagają uwagi ? | 169 360 zł | 6 004 zł/m² ? | 28,2 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski wynosi 6 496 zł/m² na podstawie 28 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,4 m² kosztowało w tym okresie medianowo 302 544 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi 6 500 zł/m² na rynku pierwotnym i 6 417 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Nekla - obszar wiejski nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 496 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 23 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 23 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych