Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 580zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
420 000zł
Mediana powierzchni ?
58,7m²
Liczba transakcji ?
89
- 15 maja 2025 – 15 maja 2026 · 89 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 8 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWrześnia - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 914 transakcji.
Mieszkania: 89 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 580 zł/m², a mediana powierzchni 58,7 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 89 | 6 580 zł/m² | 420 000 zł | 58,7 m² |
| Biurowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 27 | 206 zł/m² | 192 500 zł | 851,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 126 | 123 zł/m² | 131 000 zł | 971,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Ceny mieszkań według liczby izb ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 20 | 7 611 zł/m² | 289 762 zł | Niska próba |
| 3 izby | 24 | 7 073 zł/m² | 387 929 zł | Niska próba |
| 4 izby | 35 | 6 312 zł/m² | 540 000 zł | Wiarygodna |
| 5 izb | 4 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 63 | 6 746 zł/m² | Wiarygodna |
| Rynek wtórny | 22 | 5 313 zł/m² | Niska próba |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Bierzglinek | 46 | 7 071 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 81 | 7 036 zł/m² | +10,6% | Wiarygodna |
| 2025 | 64 | 6 360 zł/m² | +25,7% | Wiarygodna |
| 2024 | 41 | 5 060 zł/m² | +13,1% | Wiarygodna |
| 2023 | 32 | 4 473 zł/m² | +3,3% | Wiarygodna |
| 2022 | 46 | 4 329 zł/m² | +17,1% | Wiarygodna |
| 2021 | 75 | 3 698 zł/m² | −3,8% | Wiarygodna |
| 2020 | 24 | 3 843 zł/m² | +22,5% | Niska próba |
| 2019 | 42 | 3 138 zł/m² | +15,8% | Wiarygodna |
| 2018 | 31 | 2 710 zł/m² | −19,0% | Wiarygodna |
| 2017 | 26 | 3 346 zł/m² | +6,2% | Niska próba |
| 2016 | 5 | 3 151 zł/m² | +147,3% | Niska próba |
| 2015 | 11 | 1 274 zł/m² | −36,5% | Niska próba |
| 2014 | 13 | 2 007 zł/m² | +12,9% | Niska próba |
| 2013 | 13 | 1 778 zł/m² | +3,1% | Niska próba |
| 2012 | 6 | 1 724 zł/m² | −22,0% | Niska próba |
| 2011 | 13 | 2 209 zł/m² | −1,3% | Niska próba |
| 2010 | 8 | 2 237 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat wrzesiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 216 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 298 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 58,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 69 130 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 967 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat wrzesiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 638
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +81 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie wrzesińskim w 2025 roku: 7 967 zł miesięcznie. To 85,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 216 000 zł — z 577 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 16 820 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 81 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie wrzesińskim 20,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie wrzesińskim w 2025 roku: 3,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 3,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 8,9 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,0 do 8,9.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 967 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
85,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
16 820osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
8 367osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
8 453osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 872osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 918osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 916osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 384osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 730osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+81 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
300
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
219
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
8,9
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
15 835
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 730
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 października 2026, 58,4 m²
23, Chwalibogowo
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 541 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,4 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2026, 101,59 m²
60, Gutowo Wielkie
410 000 złCena za metr kwadratowy: 4 036 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 101,59 m²
- 5 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2026, 50,24 m²
SPORTOWA 7, SOKOŁOWO
290 000 złCena za metr kwadratowy: 5 772 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,24 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2026, 36,09 m²
FREZJOWA 1, BIERZGLINEK
420 000 złCena za metr kwadratowy: 11 638 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,09 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 września 2026, 112,75 m²
Miodowa 2B, PRZYBORKI
760 000 złCena za metr kwadratowy: 6 741 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 112,75 m²
- 5 izb
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2026, 60,79 m²
Szlachecka 2, SOKOŁOWO
360 000 złCena za metr kwadratowy: 5 922 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,79 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2026, 93,03 m²
POZIOMKOWA 6, BIERZGLINEK
604 500 złCena za metr kwadratowy: 6 498 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,03 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 września 2026, 93,26 m²
POZIOMKOWA 8, BIERZGLINEK
614 000 złCena za metr kwadratowy: 6 584 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 93,26 m²
- 4 izby
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2026, 100,73 m²
1F, Nadarzyce
615 000 złCena za metr kwadratowy: 6 105 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 100,73 m²
- 5 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 września 2026, 37,72 m²
3, Broniszewo
27 960 złCena za metr kwadratowy: 741 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,72 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski wynosi 6 580 zł/m² na podstawie 89 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 58,7 m² kosztowało w tym okresie medianowo 420 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski?
Mediana ceny wynosi 6 746 zł/m² na rynku pierwotnym i 5 313 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Września - obszar wiejski wzrosły o 10,9% rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 6 580 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 8 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 8 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych