Przejdź do treści

Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Międzyzdroje - obszar wiejski

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

320704_5

Poziom

jednostka ewidencyjna

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 11 grudnia 2023 – 11 grudnia 2025 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025 · zmiana danych 18 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Międzyzdroje - obszar wiejski to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 254 transakcje.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Działki rolne Niska próba 19 299 zł/m² 286 000 zł 1 292,0 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Ceny mieszkań według liczby izb ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
1 izba 1 brak danych brak danych za mała próba
3 izby 1 brak danych brak danych za mała próba

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 2 brak danych za mała próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat kamieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    134 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 653 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    64,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    67 392 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 754 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kamieński
    Liczba mieszkań w próbie
    17

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +4,2%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +6 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 7 754 zł miesięcznie. To 82,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 142,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 134 500 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 1 138 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,2%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 6 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 23,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kamieńskim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie kamieńskim w 2025 roku: 13,8%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 19,6% do 13,8%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 12,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 6,3 do 12,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 754 złmiesięcznie

    +142,2%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    82,7%

    +5,6

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    13,8%

    −5,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,0%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    1 138osób

    +4,2%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    537osób

    +1,3%47,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    601osób

    +6,9%52,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    150osób

    −1,3%13,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    166osób

    −11,7%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    214osób

    −15,7%18,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    346osób

    −3,4%30,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    262osoby

    +87,1%23,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +6 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    5,3

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    3,5

    −1,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    19

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    13

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    12,3

    +6,0

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    966

    +8,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    941

    +8,7%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2025, 12,15 m²

      Turkusowa 1F, Wapnica

      65 000 złCena za metr kwadratowy: 5 350 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 12,15 m²
      • 1 izba
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2025, 70,99 m²

      Główna 16c, Lubin

      510 000 złCena za metr kwadratowy: 7 184 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,99 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2022, 19,23 m²

      Turkusowa 1F, Wapnica

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 6 760 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 19,23 m²
      • 1 izba
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 listopada 2022, 99,41 m²

      Główna 16b, Lubin

      275 000 złCena za metr kwadratowy: 2 766 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 99,41 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2021, 82,3 m²

      Główna 12, Lubin

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 3 038 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 82,3 m²
      • 6 izb
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 września 2019, 91,36 m²

      Geodezyjna 10, Lubin

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 2 846 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 91,36 m²
      • 4 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2018, 54,1 m²

      Główna 12, Lubin

      139 000 złCena za metr kwadratowy: 2 569 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,1 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2017, 90,62 m²

      Turkusowa 19, Wapnica

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 552 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 90,62 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • poza medianami cen
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 grudnia 2016, 39,23 m²

      Główna 21, Lubin

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 912 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,23 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2015, 59,47 m²

      Turkusowa 1c, Wapnica

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 859 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,47 m²
      • 3 izby

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Międzyzdroje - obszar wiejski?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Międzyzdroje - obszar wiejski wynosi brak danych/m² na podstawie 2 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Międzyzdroje - obszar wiejski?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Międzyzdroje - obszar wiejski rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w jednostce ewidencyjnej Międzyzdroje - obszar wiejski rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to grudzień 2025, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 18 października 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: grudzień 2025. Zmiana danych: 18 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych