Jednostka ewidencyjna · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 23 akty notarialne. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 389zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
210 000zł
Mediana powierzchni ?
50,0m²
Liczba transakcji ?
23
- 8 maja 2024 – 8 maja 2026 · 23 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 26 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBorne Sulinowo - miasto to jednostka ewidencyjna. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 806 transakcji.
Mieszkania: 23 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 389 zł/m², a mediana powierzchni 50,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 23 | 4 389 zł/m² | 210 000 zł | 50,0 m² |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 29 | 193 zł/m² | 19 900 zł | 319,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 51 | 2 120 zł/m² | 47 750 zł | 20,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby pokoi ?
| Liczba pokoi | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 6 | 4 593 zł/m² | 189 000 zł | Niska próba |
| 3 pokoje | 9 | 4 389 zł/m² | 235 000 zł | Niska próba |
| 4 pokoje | 5 | 4 005 zł/m² | 270 000 zł | Niska próba |
| 5 pokoi | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Rynek pierwotny i rynek wtórny ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek pierwotny | 4 | brak danych | za mała próba |
| Rynek wtórny | 19 | 4 516 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 | 5 083 zł/m² | +45,3% | Niska próba |
| 2024 | 12 | 3 499 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat szczecinecki Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 208 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 389 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 943 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 188 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat szczecinecki
- Liczba mieszkań w próbie
- 31
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −1,9%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +39 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie szczecineckim w 2025 roku: 8 188 zł miesięcznie. To 87,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 129%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 208 000 zł — z 31 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 4 789 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 1,9%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 39 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie szczecineckim 12,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie szczecineckim w 2025 roku: 14,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,2% do 14,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,4 do 0,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 188 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
14,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 789osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 270osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 519osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
530osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
687osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
875osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 411osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 286osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+39 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
8,2
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
8,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
120
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
81
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 708
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 686
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 marca 2026 | Juliusza Słowackiego 13A,B,C, Borne Sulinowo Lokal 32 | 598 000 zł | 8 388 zł/m² ? | 71,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 6 marca 2026 | Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7A,B,C,D, Borne Sulinowo Lokal 31 | 255 000 zł | 4 516 zł/m² ? | 56,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 6 marca 2026 | Jana Brzechwy 8A,B, Borne Sulinowo Lokal 4 | 235 000 zł | 5 890 zł/m² ? | 39,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 26 lutego 2026 | Fryderyka Chopina 9, Borne Sulinowo Lokal 12 | 210 000 zł | 4 200 zł/m² ? | 50,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
| 4 sierpnia 2025 | Parkowa 1,1B, Borne Sulinowo Lokal 10 | 270 000 zł | 4 005 zł/m² ? | 67,4 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 18 lipca 2025 | Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6ABCD, Borne Sulinowo Lokal 10 | 240 000 zł | 3 157 zł/m² ? | 76,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 14 lipca 2025 | Słoneczna 4, Borne Sulinowo Lokal 7 | 209 000 zł | 6 202 zł/m² ? | 33,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 8 lipca 2025 | Parkowa 1, Borne Sulinowo Lokal 12 | 180 000 zł | 6 036 zł/m² ? | 29,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 10 czerwca 2025 | Niepodległości 4ABCDEF, Borne Sulinowo Lokal 74 | 189 000 zł | 5 000 zł/m² ? | 37,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 4 |
| 6 czerwca 2025 | Mikołaja Reja 1AB, Borne Sulinowo Lokal 2 | 306 000 zł | 6 168 zł/m² ? | 49,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto wynosi 4 389 zł/m² na podstawie 23 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 210 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy mieszkania na rynku pierwotnym są droższe od mieszkań na rynku wtórnym w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto?
Mediana ceny wynosi brak danych/m² na rynku pierwotnym i 4 516 zł/m² na rynku wtórnym, przy pokryciu rodzaju rynku na poziomie 100,0%.
Czy ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w jednostce ewidencyjnej Borne Sulinowo - miasto nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 389 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 26 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 26 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych