Obręb ewidencyjny · lubański · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb RADOSTÓW ŚREDNI, lubański
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym RADOSTÓW ŚREDNI (Radostów Średni), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 3 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 19 czerwca 2024 – 19 czerwca 2026 · 3 akty notarialne
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaRADOSTÓW ŚREDNI to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 52 transakcje.
Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 5 | 48 zł/m² | 80 000 zł | 1 661,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 7 | 4,06 zł/m² | 69 800 zł | 17 500,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lubań; część danych: powiat lubański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 436 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 153 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 847 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −2,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +18 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lubań mieszkało 6 436 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 2,7%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 18 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 68,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 915 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 152,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,5 do 3,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 847 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 915 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
3,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
6 436osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 164osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 272osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
876osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 135osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 358osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 907osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 160osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+18 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
2,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,3
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
100
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
82
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,7
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 869
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
256
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 20,9 m²
66, Radostów Średni
55 000 złCena za metr kwadratowy: 2 632 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 20,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2025, 77,6 m²
66, Radostów Średni
255 500 złCena za metr kwadratowy: 3 293 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2025, 77,6 m²
66, Radostów Średni
189 000 złCena za metr kwadratowy: 2 436 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2024, 77,6 m²
66, Radostów Średni
260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 351 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 77,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2022, 22,2 m²
66, Radostów Średni
13 000 złCena za metr kwadratowy: 586 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 22,2 m²
- 2 izby
- piętro 1
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 lipca 2018, 52,5 m²
65, Radostów Średni
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 333 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,5 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 listopada 2012, 69,8 m²
50, Radostów Średni
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 003 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69,8 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 listopada 2011, 68,1 m²
58, Radostów Średni
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 468 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,1 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2010, 50,7 m²
Radostów Średni
19 100 złCena za metr kwadratowy: 377 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,7 m²
- piętro 1
- poza medianami cen
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych