Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · lubiński · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Obręb 2., lubiński

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Obręb 2. (Ścinawa, ulica Wołowska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

021104_4.0002

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

5 513zł/m²

Cena transakcyjna +92,6% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

291 500zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

51,5m²

Liczba transakcji ?

31

  • 22 września 2025 – 22 września 2026 · 31 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 30 października 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Obręb 2. to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 838 transakcji.

Mieszkania: 31 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 513 zł/m², a mediana powierzchni 51,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 31 5 513 zł/m² 291 500 zł 51,5 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 7 50 zł/m² 42 000 zł 835,0 m²
Działki rolne Niska próba 10 51 zł/m² 54 470 zł 1 006,5 m²
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    127 707 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 417 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    55,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    119 432 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    14 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubiński
    Liczba mieszkań w próbie
    514

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,5%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +16 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 127 707 zł — z 495 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 179 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 16 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,6 do 1,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    14 874 złmiesięcznie

    +113,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    0 złrocznie

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    158,7%

    −8,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,0

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,7%

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 179osób

    −9,5%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 530osób

    −10,5%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 649osób

    −8,5%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    643osoby

    −18,9%12,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    768osób

    −27,8%14,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 055osób

    −21,1%20,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 409osób

    −15,9%27,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 304osoby

    +53,1%25,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +16 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    3,1

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    2,1

    +7,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    1,0

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    79

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    63

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    1,5

    −0,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 178

    −9,5%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 467

    −6,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2026, 42,3 m²

      Sportowa 1, Ścinawa

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 5 083 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,3 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2026, 71,5 m²

      Tadeusza Kościuszki 2, Ścinawa

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 4 615 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,5 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 sierpnia 2026, 64,2 m²

      Kościelna 9, Ścinawa

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 402 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza medianami cen
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2026, 53,35 m²

      Ignacego Paderewskiego 8, <brak miejscowości>

      252 000 złCena za metr kwadratowy: 4 724 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,35 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2026, 77,35 m²

      Jaśminowa 1A, Ścinawa

      680 000 złCena za metr kwadratowy: 8 791 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 77,35 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2026, 69,08 m²

      Tadeusza Kościuszki 7, Ścinawa

      399 000 złCena za metr kwadratowy: 5 776 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,08 m²
      • 5 izb
      • piętro 5
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2026, 65,94 m²

      Fryderyka Chopina 3, <brak miejscowości>

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 6 066 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,94 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2026, 27,2 m²

      Sportowa 14, Ścinawa

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 6 801 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2026, 34,2 m²

      Władysława Jagiełły 23, Ścinawa

      239 990 złCena za metr kwadratowy: 7 017 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,2 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2026, 42,5 m²

      Sportowa 7, Ścinawa

      293 000 złCena za metr kwadratowy: 6 894 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,5 m²
      • 3 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 30 października 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych