Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Obręb 2., Ścinawa - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Od 22 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 17 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni użytkowej ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
0
- 22 września 2024 – 22 września 2026 · 0 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
17
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
65 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
177m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 5 z 7 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaObręb 2. to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 838 transakcji.
Budynki: 0 transakcji w statystykach cen za metr kwadratowy. Od 22 września 2024 akty notarialne podały powierzchnię użytkową budynku w 0 z 17 sprzedaży budynków w tym obszarze, dlatego nie liczymy ceny za metr kwadratowy budynków. Mediana ceny transakcji budynków, razem z działką, wynosi 65 000 zł, a mediana powierzchni działek 177 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 63 | 4 674 zł/m² | 235 000 zł | 53,4 m² |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 8 | 57 zł/m² | 46 000 zł | 881,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 25 | 57 zł/m² | 54 235 zł | 1 000,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat lubiński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,1rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 127 707 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 417 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 119 432 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 14 874 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubiński
- Liczba mieszkań w próbie
- 514
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +16 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubińskim w 2025 roku: 14 874 zł miesięcznie. To 158,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 113,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 127 707 zł — z 495 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 5 179 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,5%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 16 osób więcej, niż się wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubińskim 26,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie lubińskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,0% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,5 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,6 do 1,5.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
14 874 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
158,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
2,7%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
5 179osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 530osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 649osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
643osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
768osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 055osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 409osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 304osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+16 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
3,1
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
2,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
79
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
63
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
26,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,5
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 178
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
4 467
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 27 grudnia 2023, 127,3 m²
Salezjańska 5b, Ścinawa
700 000 złCena za metr kwadratowy: 5 499 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 127,3 m²
Sprzedaż budynku, 22 września 2023, 88,82 m²
Jaśminowa 27, Ścinawa
500 000 złCena za metr kwadratowy: 5 629 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,82 m²
Sprzedaż budynku, 17 marca 2023, 156 m²
Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej 2, Ścinawa
880 000 złCena za metr kwadratowy: 5 641 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 156 m²
Sprzedaż budynku, 7 października 2022, 88,82 m²
Jaśminowa 27A, Ścinawa
410 000 złCena za metr kwadratowy: 4 616 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,82 m²
Sprzedaż budynku, 9 maja 2022, 88,82 m²
Jaśminowa 27, Ścinawa
410 000 złCena za metr kwadratowy: 4 616 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88,82 m²
Sprzedaż budynku, 10 maja 2013
plac Zjednoczenia 6, Ścinawa
50 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 3 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 10 maja 2013
plac Zjednoczenia 6, Ścinawa
50 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa brak danych
- jeden z 3 budynków sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż budynku, 10 maja 2013, 52 m²
plac Zjednoczenia 6, Ścinawa
50 000 złCena za metr kwadratowy: 962 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52 m²
- jeden z 3 budynków sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż budynku, 13 lutego 2012, 31 m²
Królowej Jadwigi, Ścinawa
15 000 złCena za metr kwadratowy: 484 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 31 m²
Sprzedaż budynku, 30 września 2011, 9 m²
Ścinawa
2 330 złCena za metr kwadratowy: 259 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 9 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych