Obręb ewidencyjny · strzeliński

Ceny mieszkań strzeliński — obręb ewidencyjny Komorowice (Komorowice)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Komorowice 021702_2.0010 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

2 681 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

166 610 zł

Mediana metrażu

64,2 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: sierpień 2025 · import: 30 sierpnia 2026

Opis obszaru

Komorowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 22 transakcje.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 2 681 zł/m², a mediana metrażu 64,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 2 2 681 zł/m² 166 610 zł 64,2 m²
Działki budowlane 4 6 500,0 m²
Działki rolne 6 5 zł/m² 8 860 zł 5 000,0 m²
Działki pozostałe 7 1 zł/m² 1 397 zł 993,5 m²
Budynki 3 9 874 zł/m² 335 000 zł 33,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Kondratowice; część danych: powiat strzeliński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim w 2025 r.: 8 903 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 147,6%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 166 610 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Kondratowice mieszkały 3 883 osoby. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 12,5%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 23 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,9% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,8%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie strzelińskim 21,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 22,8 do 21,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie strzelińskim w 2025 r.: 12,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,3% do 12,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 10 326 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 190,9%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,0 do 3,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,2 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
166 610 zł
Mediana ceny za m²
2 681 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
64,2 m²
Szacunkowy dochód netto
6 399 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 903 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat strzeliński
Liczba mieszkań w próbie
2
Cena całego mieszkania 166 610 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 793 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 106 842 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -12,5%
Saldo migracji 2025 -23 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie strzelińskim

?
8 903 zł+147,6%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
10 326 zł+190,9%
Wynagrodzenie vs Polska?
94,9%+8,3
Stopa bezrobocia?
12,1%-1,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
9,2%+0,4

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Kondratowice

?
3 883 -12,5%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 983-12,3%
Kobiety?
1 900-12,8%
Wiek
0-14 lat?
499-25,4%
15-29 lat?
645-24,4%
30-44 lata?
820-24,1%
45-64 lata?
1 051-14,1%
65+?
868+41,6%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Kondratowice ubyły 23 osoby przez migracje w 2025 r.

?
-23 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-5,9
Migracje wewnętrzne na 1000?
-5,9-2,1
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
30
Wymeldowania?
53

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie strzelińskim

?
21,5-1,3
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,8+2,8
Wodociąg?
3 925-12,1%
Kanalizacja?
2 096

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
26.08.2025 16, Komorowice Lokal 7_LOK 183 220 zł 2 312 zł/m² ? 79,2 m² ? 4 2
14.02.2025 16, Komorowice Lokal 4_LOK 150 000 zł 3 051 zł/m² ? 49,2 m² ? 2 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie strzelińskim