Obręb ewidencyjny · krośnieński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb 3, krośnieński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 3 (Gubin, ulica Kosynierów), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 981zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
290 000zł
Mediana powierzchni ?
52,3m²
Liczba transakcji ?
41
- 24 lipca 2025 – 24 lipca 2026 · 41 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjna3 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 238 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 41 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 981 zł/m², a mediana powierzchni 52,3 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 41 | 4 981 zł/m² | 290 000 zł | 52,3 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gubin; część danych: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 710 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 52,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 454 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 251 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krośnieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 238
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −56 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 8 251 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 238 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gubin mieszkało 15 212 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 56 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 444 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 251 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 444 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
15 212osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 254osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 958osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 888osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 270osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 303osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 307osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 444osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−56 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
127
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
183
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
15 070
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
14 275
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 52,3 m²
Kosynierów 49, Gubin
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 868 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2026, 49,4 m²
Wojska Polskiego 14D, Gubin
340 000 złCena za metr kwadratowy: 6 883 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,4 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2026, 36,9 m²
Kosynierów 17, Gubin
210 000 złCena za metr kwadratowy: 5 691 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lipca 2026, 32,8 m²
Miodowa 22, Gubin
120 000 złCena za metr kwadratowy: 3 659 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,8 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2026, 57,9 m²
Osiedle Emilii Plater 12E, Gubin
325 000 złCena za metr kwadratowy: 5 613 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,9 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 66,4 m²
Osiedle Emilii Plater 7C, Gubin
310 000 złCena za metr kwadratowy: 4 669 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,4 m²
- 4 izby
- piętro 1
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 czerwca 2026, 48,5 m²
Osiedle Emilii Plater 10A, Gubin
270 000 złCena za metr kwadratowy: 5 567 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2026, 68,74 m²
Grunwaldzka 12, Gubin
270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 928 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,74 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2026, 65,6 m²
Generała Sikorskiego 37, Gubin
395 000 złCena za metr kwadratowy: 6 021 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,6 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 maja 2026, 59,2 m²
Osiedle Emilii Plater 10A, Gubin
340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 743 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,2 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: lipiec 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych