Obręb ewidencyjny · krośnieński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb 7, krośnieński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 7 (Gubin, ulica Waryńskiego), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
6 573zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
307 500zł
Mediana powierzchni ?
50,4m²
Liczba transakcji ?
18
- 26 maja 2024 – 26 maja 2026 · 18 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjna7 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 100 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 573 zł/m², a mediana powierzchni 50,4 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 18 | 6 573 zł/m² | 307 500 zł | 50,4 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Gubin; część danych: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 197 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 599 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 51,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 454 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 251 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat krośnieński
- Liczba mieszkań w próbie
- 100
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −9,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −56 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 8 251 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 135,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 197 500 zł — z 100 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Gubin mieszkało 15 212 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 56 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 23,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 17,0% do 7,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 444 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 168,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 4,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 251 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 444 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
88,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
15 212osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
7 254osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
7 958osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 888osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 270osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 303osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
4 307osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
3 444osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−56 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,5
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
127
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
183
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
23,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
15 070
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
14 275
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 maja 2026, 46,7 m²
Poleska 21, Gubin
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 891 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,7 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lutego 2026, 51,8 m²
Barlickiego 3, Gubin
310 000 złCena za metr kwadratowy: 5 985 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,8 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 lutego 2026, 36,8 m²
Poleska 14, Gubin
250 000 złCena za metr kwadratowy: 6 793 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,8 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 stycznia 2026, 49,5 m²
Kujawska 10, Gubin
340 000 złCena za metr kwadratowy: 6 869 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,5 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2025, 46,3 m²
Poleska 45, Gubin
400 000 złCena za metr kwadratowy: 8 639 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,3 m²
- 2 izby
- piętro 3
- jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2025, 51,3 m²
Barlickiego 1, Gubin
340 000 złCena za metr kwadratowy: 6 628 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,3 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2025, 60 m²
Dzika 2A, Gubin
460 000 złCena za metr kwadratowy: 7 667 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 września 2025, 28,7 m²
Wiśniowa 8, Gubin
259 000 złCena za metr kwadratowy: 9 024 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 28,7 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2025, 63,69 m²
Mylna 6, Gubin
305 000 złCena za metr kwadratowy: 4 789 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,69 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2025, 52,1 m²
Barlickiego 9A, Gubin
300 000 złCena za metr kwadratowy: 5 758 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,1 m²
- 3 izby
- piętro 2
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych