Obręb ewidencyjny · pabianicki · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb P-20, pabianicki
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym P-20 (Pabianice, ulica Sienna), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
8 113zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
382 500zł
Mediana powierzchni ?
48,0m²
Liczba transakcji ?
31
- 20 sierpnia 2024 – 20 sierpnia 2026 · 31 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaP-20 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 288 transakcji.
Mieszkania: 31 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 8 113 zł/m², a mediana powierzchni 48,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 31 | 8 113 zł/m² | 382 500 zł | 48,0 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Pabianice; część danych: powiat pabianicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 256 151 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 479 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 57,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 131 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 089 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pabianicki
- Liczba mieszkań w próbie
- 260
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,4%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −108 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pabianickim w 2025 roku: 8 089 zł miesięcznie. To 86,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 137,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 256 151 zł — z 259 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Pabianice mieszkały 59 302 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,4%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 108 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 26,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pabianickim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pabianickim w 2025 roku: 6,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,4% do 6,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 439 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 166,2%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 1,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,5 do 1,4.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 089 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
7 439 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
59 302osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
27 348osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
31 954osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
6 903osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
7 801osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
12 309osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
16 743osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
15 546osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−108 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−2,4
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
470
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
578
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
1,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
55 305
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
51 563
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 sierpnia 2026, 35,9 m²
20 Stycznia 87, Pabianice
345 000 złCena za metr kwadratowy: 9 610 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,9 m²
- 4 izby
- piętro 4
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 czerwca 2026, 42 m²
Podleśna 1, Pabianice
394 000 złCena za metr kwadratowy: 9 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 42 m²
- 1 izba
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2026, 43,63 m²
Podleśna 1, Pabianice
30 000 złCena za metr kwadratowy: 688 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43,63 m²
- 2 izby
- piętro 2
- poza medianami cen
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 kwietnia 2026, 45,1 m²
Sienna 22-26, Pabianice
520 000 złCena za metr kwadratowy: 11 530 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,1 m²
- 2 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2026, 48,57 m²
20 Stycznia 72, Pabianice
272 000 złCena za metr kwadratowy: 5 600 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,57 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 marca 2026, 50,43 m²
Sienna 34A, Pabianice
455 000 złCena za metr kwadratowy: 9 022 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,43 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2026, 64,25 m²
Sienna 34B, Pabianice
532 000 złCena za metr kwadratowy: 8 280 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,25 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2026, 34,27 m²
Podleśna 1, Pabianice
380 000 złCena za metr kwadratowy: 11 088 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 34,27 m²
- 2 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2026, 48,54 m²
Myśliwska 37, Pabianice
192 000 złCena za metr kwadratowy: 3 956 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,54 m²
- 3 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 stycznia 2026, 45,2 m²
Sienna 22-26, Pabianice
320 200 złCena za metr kwadratowy: 7 084 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 45,2 m²
- 2 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych