Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Wodna, Trzebinia - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
9 798 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
258 000 zł
Mediana metrażu
36,4 m²
Liczba transakcji
16
Ostatnie 24 miesięcy · 16 aktów notarialnych
Opis obszaru
Wodna to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 247 transakcji.
Budynki: 16 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 9 798 zł/m², a mediana metrażu 36,4 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 20 | 2 290 zł/m² | 74 000 zł | 29,2 m² |
| Inne lokale | 1 | 562 zł/m² | 10 000 zł | 17,8 m² |
| Działki budowlane | 44 | 24 zł/m² | 177 500 zł | 1 265,0 m² |
| Działki rolne | 50 | 29 zł/m² | 15 500 zł | 921,0 m² |
| Działki pozostałe | 66 | 40 zł/m² | 9 960 zł | 926,5 m² |
| Budynki | 70 | 7 188 zł/m² | 258 000 zł | 57,8 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat chrzanowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 8 650 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 143,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 74 000 zł — z 20 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 18 121 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 9,6%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 38 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 12,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 24,3%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 22,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 27,5 do 22,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 74 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 2 290 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 29,2 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 227 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 650 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 20
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 38 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie chrzanowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.12.2025 | Krze Budynek 893_BUD | — | — | 18,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 25.11.2025 | Rzeszowiaków 14, Trzebinia Budynek 1022_BUD Udziały wymagają uwagi ? | — | — | 99,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.10.2025 | Smółki 12, Trzebinia Budynek 501_BUD | — | — | 95,3 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.10.2025 | Smółki 12, Trzebinia Budynek 507_BUD | — | — | 13,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.09.2025 | Wodna Budynek 273_BUD | — | — | 77,7 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 10.09.2025 | 1 Maja 158, Trzebinia Budynek 5_BUD | — | — | 162,7 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 10.09.2025 | 1 Maja 158, Trzebinia Budynek 4_BUD | — | — | 36,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.08.2025 | Graniczna 3, Trzebinia Budynek 533_BUD | — | — | 96,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 19.08.2025 | Graniczna 3, Trzebinia Budynek 545_BUD | — | — | 37,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 14.05.2025 | Podkrystynów Budynek 711_BUD | — | — | 19,5 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.