Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny Bibice, Zielonki

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Bibice 120617_2.0002 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

10 160 zł/m²

+6,5% r/r

Mediana ceny całkowitej

1 150 094 zł

Mediana metrażu

124,8 m²

Liczba transakcji

54

Ostatnie 12 miesięcy · 54 akty notarialne

Opis obszaru

Bibice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 955 transakcji.

Budynki: 54 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 10 160 zł/m², a mediana metrażu 124,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 146 5 170 zł/m² 512 150 zł 108,0 m²
Działki budowlane 600 193 zł/m² 199 334 zł 721,0 m²
Działki rolne 358 57 zł/m² 110 000 zł 770,5 m²
Działki pozostałe 97 13 zł/m² 5 000 zł 519,5 m²
Budynki 860 6 444 zł/m² 625 000 zł 100,2 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Zielonki; część danych: powiat krakowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim w 2025 r.: 8 809 zł miesięcznie. To 93,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 109,5%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 512 150 zł — z 146 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Zielonki mieszkało 28 255 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 32,8%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 199 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 19,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 14,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 r.Sprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie krakowskim 8,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 14,2 do 8,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie krakowskim w 2025 r.: 4,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 6,5% do 4,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 401 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 129,2%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 5,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 5,4 do 5,0.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
6,7 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
512 150 zł
Mediana ceny za m²
5 170 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
108,0 m²
Szacunkowy dochód netto
6 335 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 809 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat krakowski
Liczba mieszkań w próbie
146
Cena całego mieszkania 512 150 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 020 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 105 707 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +32,8%
Saldo migracji 2025 +199 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krakowskim

?
8 809 zł+109,5%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
8 401 zł+129,2%
Wynagrodzenie vs Polska?
93,9%-7,4
Stopa bezrobocia?
4,4%-2,1
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
1,7%-0,6

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Zielonki

?
28 255 +32,8%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
13 713+32,2%
Kobiety?
14 542+33,3%
Wiek
0-14 lat?
5 531+33,4%
15-29 lat?
4 347+14,1%
30-44 lata?
6 689+22,1%
45-64 lata?
7 670+45,7%
65+?
4 018+55,8%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Zielonki przybyło 199 osób przez migracje w 2025 r.

?
+199 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
7,0
Migracje wewnętrzne na 1000?
5,2-14,2
Migracje zagraniczne na 1000?
1,9
Zameldowania?
596
Wymeldowania?
397

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie krakowskim

?
8,9-5,4
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
5,0-0,4
Wodociąg?
26 249+41,3%
Kanalizacja?
21 245+75,2%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
28.05.2026 Warszawska 69, Bibice Budynek 3_BUD 4 654 470 zł 117 425 zł/m² ? 39,6 m² ?
28.05.2026 Warszawska 69, Bibice Budynek 2_BUD 4 654 470 zł 46 191 zł/m² ? 100,8 m² ?
28.05.2026 Warszawska 69, Bibice Budynek 1_BUD 4 654 470 zł 39 086 zł/m² ? 119,1 m² ?
27.05.2026 Lipowa 1, Bibice Budynek 3_BUD 987 700 zł 41 995 zł/m² ? 23,5 m² ?
27.05.2026 Lipowa 1, Bibice Budynek 2_BUD 987 700 zł 33 685 zł/m² ? 29,3 m² ?
27.05.2026 Lipowa 1, Bibice Budynek 1_BUD 987 700 zł 5 841 zł/m² ? 169,1 m² ?
25.05.2026 Graniczna 127, Bibice Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? 1 680 000 zł 9 168 zł/m² ? 183,3 m² ?
14.05.2026 Graniczna 131W, Bibice Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? 1 619 000 zł 12 432 zł/m² ? 130,2 m² ?
22.04.2026 675a6f1b-e5dd-44fc-af30-8b8973e60005 Budynek 1_BUD 425 000 zł 16 853 zł/m² ? 25,2 m² ?
10.04.2026 Spacerowa 104F, Bibice Budynek 1_BUD Udziały wymagają uwagi ? 895 000 zł 9 196 zł/m² ? 97,3 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie krakowskim