Obręb ewidencyjny · tatrzański · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb Białka Tatrzańska, tatrzański
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Białka Tatrzańska (Białka Tatrzańska, ulica Środkowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 28 września 2024 – 28 września 2026 · 1 akt notarialny
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaBiałka Tatrzańska to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 530 transakcji.
Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Garaże Niska próba | 18 | 2 046 zł/m² | 49 200 zł | 24,1 m² |
| Handlowo-usługowe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Inne lokale Niska próba | 203 | 23 351 zł/m² | 780 445 zł | 35,4 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | 102 | 247 zł/m² | 200 000 zł | 1 029,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 7 | 57 zł/m² | 50 000 zł | 401,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Bukowina Tatrzańska; część danych: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
8,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 566 911 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 10 502 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,8 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 648 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 152 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tatrzański
- Liczba mieszkań w próbie
- 20
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +2,7%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −6 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 566 911 zł — z 20 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 8,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 20 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Bukowina Tatrzańska mieszkało 13 556 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 roku
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 374 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 108,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 3,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 152 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 374 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,0%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,6%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
13 556osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
6 739osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
6 817osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
2 345osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
2 368osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
3 069osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 419osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 355osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−6 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,4
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,4
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
77
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
83
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
30,5
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
3,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
5 599
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 879
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2026, 49,85 m²
Środkowa 158H, Białka Tatrzańska
1 698 469 złCena za metr kwadratowy: 34 072 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,85 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 września 2023, 46,76 m²
Środkowa 158F, Białka Tatrzańska
1 187 385 złCena za metr kwadratowy: 25 393 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,76 m²
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2023, 50,34 m²
Środkowa 158F, Białka Tatrzańska
440 000 złCena za metr kwadratowy: 8 741 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,34 m²
- piętro 2
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2023, 46,76 m²
Środkowa 158F, Białka Tatrzańska
1 176 585 złCena za metr kwadratowy: 25 162 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 46,76 m²
- piętro 3
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2022, 38,8 m²
302a, Białka Tatrzańska
350 000 złCena za metr kwadratowy: 9 021 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,8 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2022, 157,67 m²
Środkowa 158E, Białka Tatrzańska
996 550 złCena za metr kwadratowy: 6 320 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 157,67 m²
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2021, 47,9 m²
302a, Białka Tatrzańska
664 000 złCena za metr kwadratowy: 13 862 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 47,9 m²
- 1 izba
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2021, 57,6 m²
302a, Białka Tatrzańska
580 000 złCena za metr kwadratowy: 10 069 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,6 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2021, 37,7 m²
302a, Białka Tatrzańska
390 000 złCena za metr kwadratowy: 10 345 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,7 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2021, 126,87 m²
Kaniówka 31C, Białka Tatrzańska
1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 8 670 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 126,87 m²
- 7 izb
- piętro 1
- rynek pierwotny
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych