Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w gminie Bukowina Tatrzańska

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1217032

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 1 akt notarialny. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 24 września 2024 – 24 września 2026 · 1 akt notarialny
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 2 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Bukowina Tatrzańska to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 5 056 transakcji.

Mieszkania: 1 transakcja. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Garaże Niska próba 18 2 046 zł/m² 49 200 zł 24,1 m²
Handlowo-usługowe 4 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale 323 23 369 zł/m² 759 428 zł 33,3 m²
Działki budowlane Niska próba 11 942 zł/m² 1 400 000 zł 408,0 m²
Działki rolne 540 135 zł/m² 100 000 zł 712,5 m²
Działki pozostałe Niska próba 58 20 zł/m² 13 350 zł 347,5 m²
Budynki Niska próba 16 26 952 zł/m² 2 000 000 zł 101,2 m²

Rynek pierwotny i rynek wtórny ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne według rodzaju rynku
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek pierwotny 1 brak danych za mała próba

Historia cen mieszkań rok po roku ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2021 10 10 345 zł/m² brak danych Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Powiat, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Bukowina Tatrzańska; część danych: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    507 800 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    10 345 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 648 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 152 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tatrzański
    Liczba mieszkań w próbie
    23

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +2,7%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −6 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 507 800 zł — z 23 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 23 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Bukowina Tatrzańska mieszkało 13 556 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 2,7%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 6 osób więcej, niż się wprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 374 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 108,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 3,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,7 do 3,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 152 złmiesięcznie

    +131,6%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    9 374 złrocznie

    +108,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,0%

    +2,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,0%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,6%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    13 556osób

    +2,7%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    6 739osób

    +2,7%49,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    6 817osób

    +2,8%50,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 345osób

    +0,3%17,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    2 368osób

    −18,2%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 069osób

    +4,2%22,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    3 419osób

    +5,7%25,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 355osób

    +31,9%17,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −6 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −0,4

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −0,8

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    77

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    83

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    30,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    3,4

    +1,7

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 599

    +8,1%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    6 879

    +29,6%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Izby Piętro
    5 czerwca 2026 1 698 469 zł 34 072 zł/m² ? 49,9 m² 1/1 ? brak danych 2
    15 września 2023 1 187 385 zł 25 393 zł/m² ? 46,8 m² 1/1 ? brak danych 3
    10 lipca 2023 440 000 zł 8 741 zł/m² ? 50,3 m² 1/1 ? brak danych 2
    2 czerwca 2023 1 176 585 zł 25 162 zł/m² ? 46,8 m² 1/1 ? brak danych 3
    29 września 2022 350 000 zł 9 021 zł/m² ? 38,8 m² brak danych 2 brak danych
    28 kwietnia 2022 996 550 zł 6 320 zł/m² ? 157,7 m² brak danych brak danych brak danych
    29 grudnia 2021 410 000 zł 9 427 zł/m² ? 43,5 m² brak danych brak danych 1
    27 grudnia 2021 664 000 zł 13 862 zł/m² ? 47,9 m² brak danych 1 brak danych
    2 września 2021 500 000 zł 11 497 zł/m² ? 43,5 m² brak danych brak danych 1
    26 lipca 2021 441 720 zł 9 955 zł/m² ? 44,4 m² brak danych brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Bukowina Tatrzańska

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Bukowina Tatrzańska?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Bukowina Tatrzańska wynosi brak danych/m² na podstawie 1 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Bukowina Tatrzańska?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni brak danych kosztowało w tym okresie medianowo brak danych; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Bukowina Tatrzańska rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Bukowina Tatrzańska rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna brak danych/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to wrzesień 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 2 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 2 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych