Obręb ewidencyjny · Kraków
Ceny mieszkań Kraków — obręb ewidencyjny NH-1 (Kraków, ul. Osiedle Bohaterów Września)
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
12 930 zł/m²
+7,8% r/r
Mediana ceny całkowitej
613 704 zł
Mediana metrażu
47,2 m²
Liczba transakcji
482
Ostatnie 12 miesięcy · 482 akty notarialne
Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 15 sierpnia 2026
Opis obszaru
NH-1 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 3 812 transakcji.
Mieszkania: 482 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 12 930 zł/m², a mediana metrażu 47,2 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 3470 | 8 213 zł/m² | 370 724 zł | 46,4 m² |
| Garaże | 412 | 1 730 zł/m² | 45 000 zł | 26,1 m² |
| Handlowo-usługowe | 12 | 12 128 zł/m² | 560 000 zł | 42,7 m² |
| Inne lokale | 129 | 1 220 zł/m² | 30 000 zł | 24,1 m² |
| Działki budowlane | 2 | 102 zł/m² | 80 000 zł | 1 073,5 m² |
| Działki rolne | 7 | 192 zł/m² | 63 999 zł | 464,0 m² |
| Działki pozostałe | 1 | — | — | 38,0 m² |
| Budynki | 8 | 17 944 zł/m² | 25 767 190 zł | 259,4 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: KrakówDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie w 2025 r.: 11 419 zł miesięcznie. To 121,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 157,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 370 724 zł — z 3 470 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Krakowie 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 21 tysięcy przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 34,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Krakowie w 2025 r.: 2,5%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 4,4% do 2,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 6,5 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 370 724 zł
- Mediana ceny za m²
- 8 213 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 46,4 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 8 114 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 11 419 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- Kraków
- Liczba mieszkań w próbie
- 3470
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w Krakowie
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w Krakowie
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.05.2026 | OSIEDLE BOHATERÓW WRZEŚNIA 86, KRAKÓW Lokal 1061_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 1 326 741 zł | 12 409 zł/m² ? | 106,9 m² ? | 1/1 ? | 5 | 8 |
| 15.05.2026 | OSIEDLE BOHATERÓW WRZEŚNIA 86, KRAKÓW Lokal 1012_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 1 171 484 zł | 11 600 zł/m² ? | 101,0 m² ? | 1/1 ? | 5 | 3 |
| 15.05.2026 | OSIEDLE BOHATERÓW WRZEŚNIA 86, KRAKÓW Lokal 1035_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 580 047 zł | 13 900 zł/m² ? | 41,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 5 |
| 15.05.2026 | OSIEDLE BOHATERÓW WRZEŚNIA 86, KRAKÓW Lokal 1050_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 796 000 zł | 12 500 zł/m² ? | 63,7 m² ? | 1/1 ? | 3 | 6 |
| 13.05.2026 | OSIEDLE PIASTÓW 65, KRAKÓW Lokal 366_LOK | 570 000 zł | 13 017 zł/m² ? | 43,8 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11.05.2026 | POWSTAŃCÓW 84, KRAKÓW Lokal 159_LOK | 610 000 zł | 20 408 zł/m² ? | 29,9 m² ? | 1/1 ? | 2 | 7 |
| 11.05.2026 | POWSTAŃCÓW 84, KRAKÓW Lokal 167_LOK | 643 000 zł | 21 672 zł/m² ? | 29,7 m² ? | 1/1 ? | 2 | 8 |
| 04.05.2026 | OSIEDLE PIASTÓW 77, KRAKÓW Lokal 23_LOK | 552 000 zł | 14 732 zł/m² ? | 37,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 7 |
| 28.04.2026 | OSIEDLE BOHATERÓW WRZEŚNIA 86, KRAKÓW Lokal 69_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 1 409 264 zł | 12 671 zł/m² ? | 111,2 m² ? | 1/1 ? | 5 | 9 |
| 25.04.2026 | OSIEDLE PIASTÓW 56B, KRAKÓW Lokal 122_LOK | 642 500 zł | 13 495 zł/m² ? | 47,6 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.