Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Nowy Sącz · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb 013, Nowy Sącz

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 013 (ulica Zdrojowa), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

126201_1.0013

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach nie zapisano żadnego aktu notarialnego. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

0

  • 10 sierpnia 2021 – 10 sierpnia 2023 · 0 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2023 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

013 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 29 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne Niska próba 5 36 zł/m² 30 000 zł 838,0 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Nowy Sącz; część danych: Nowy Sącz Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    198 287 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    4 389 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    45,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    68 376 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 874 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    Nowy Sącz
    Liczba mieszkań w próbie
    16

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −5,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −230 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Nowym Sączu w 2025 roku: 7 874 zł miesięcznie. To 84,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 198 287 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Nowy Sącz mieszkało 79 416 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 5,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 230 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Nowym Sączu 34,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Nowym Sączu w 2025 roku: 4,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,6% do 4,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 12 854 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 134%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 5,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 5,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 874 złmiesięcznie

    +138,5%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    12 854 złrocznie

    +134,0%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    84,0%

    +4,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,2%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,1%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    79 416osób

    −5,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    37 840osób

    −5,7%47,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    41 576osób

    −5,0%52,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    11 607osób

    −10,0%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    12 286osób

    −24,3%15,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    16 865osób

    −14,6%21,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    21 415osób

    −2,6%27,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    17 243osoby

    +32,1%21,7% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −230 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −3,4

    −1,6

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,5

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    532

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    762

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    34,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    5,6

    +3,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    69 265

    −2,8%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    69 256

    −1,9%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Dojazdowa 11, Nowy Sącz

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2019, 45,21 m²

      194 574 złCena za metr kwadratowy: 4 304 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,21 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 maja 2019, 32,52 m²

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 5 689 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,52 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2019, 63,28 m²

      276 400 złCena za metr kwadratowy: 4 368 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,28 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lutego 2019, 45,11 m²

      202 000 złCena za metr kwadratowy: 4 478 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,11 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2018, 31,87 m²

      140 573 złCena za metr kwadratowy: 4 411 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,87 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2018, 63,28 m²

      276 394 złCena za metr kwadratowy: 4 368 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,28 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2018, 34,05 m²

      150 970 złCena za metr kwadratowy: 4 434 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,05 m²
      • 2 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2018, 40,65 m²

      175 608 złCena za metr kwadratowy: 4 320 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 40,65 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2018, 61,2 m²

      258 136 złCena za metr kwadratowy: 4 218 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,2 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2018, 34 m²

      149 947 złCena za metr kwadratowy: 4 410 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34 m²
      • 2 izby
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2023. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych