Obręb ewidencyjny · Tarnów · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb 0103, Tarnów
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym 0103 (ulica Widok), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 710zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
308 500zł
Mediana powierzchni ?
49,2m²
Liczba transakcji ?
12
- 31 sierpnia 2024 – 31 sierpnia 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · import 6 października 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjna0103 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 83 transakcje.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 710 zł/m², a mediana powierzchni 49,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 12 | 5 710 zł/m² | 308 500 zł | 49,2 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Tarnów; część danych: Tarnów Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 240 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 874 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 59,7 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 79 381 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 9 220 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Tarnów
- Liczba mieszkań w próbie
- 67
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −8,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −330 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie w 2025 roku: 9 220 zł miesięcznie. To 98,4% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 151,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 240 000 zł — z 67 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Tarnów mieszkało 101 177 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 8,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 330 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Tarnowie 29,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Tarnowie w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 11 590 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 118,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,5 do 6,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 220 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
11 590 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
98,4%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,0%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
101 177osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
47 399osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
53 778osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
11 932osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
13 363osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
21 577osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
28 464osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
25 841osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−330 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−3,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−3,0
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
857
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
1 187
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
29,9
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
101 137
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
89 533
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 sierpnia 2026 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 6, Tarnów Lokal 70 | 275 000 zł | 5 753 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 1 |
| 10 lipca 2026 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 10, Tarnów Lokal 187 | 385 000 zł | 5 326 zł/m² ? | 72,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 25 czerwca 2026 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 11, Tarnów Lokal 15 Udziały wymagają uwagi ? | 300 000 zł | 6 287 zł/m² ? | 47,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 19 marca 2026 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 10, Tarnów Lokal 124 | 170 000 zł | 5 668 zł/m² ? | 30,0 m² ? | 1/2 ? | 4 | 4 |
| 31 października 2025 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 11, Tarnów Lokal 208 Udziały wymagają uwagi ? | 325 700 zł | 5 420 zł/m² ? | 60,1 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 6 sierpnia 2025 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 11, Tarnów Lokal 60 Udziały wymagają uwagi ? | 330 000 zł | 6 565 zł/m² ? | 50,3 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 6 sierpnia 2025 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 6, Tarnów Lokal 58 | 278 000 zł | 5 816 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 13 grudnia 2024 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 6, Tarnów Lokal 36 | 310 000 zł | 5 167 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | 4 | 5 |
| 23 października 2024 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 12, Tarnów Lokal 209 | 300 000 zł | 4 791 zł/m² ? | 62,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 8 października 2024 | Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 5, Tarnów Lokal 63 Udziały wymagają uwagi ? | 423 000 zł | 8 776 zł/m² ? | 48,2 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w obrębie ewidencyjnym 0103
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Import: 6 października 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych