Obręb ewidencyjny

Obręb ewidencyjny nr 0259 — Tarnów, ul. Rzędzińska, Tarnów

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny 0259 126301_1.0259 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

3 939 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

455 000 zł

Mediana metrażu

112,7 m²

Liczba transakcji

2

Ostatnie 24 miesięcy · 2 akty notarialne

Opis obszaru

0259 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 55 transakcji.

Budynki: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 3 939 zł/m², a mediana metrażu 112,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 13 7 828 zł/m² 359 000 zł 45,3 m²
Działki budowlane 12 79 zł/m² 100 000 zł 772,0 m²
Działki rolne 13 40 zł/m² 59 000 zł 1 047,0 m²
Działki pozostałe 1 1 645,0 m²
Budynki 18 6 758 zł/m² 441 900 zł 68,6 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Tarnów; część danych: Tarnów

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie w 2025 r.: 9 232 zł miesięcznie. To 98,4% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 151,6%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 359 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Tarnów mieszkało 101 177 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,6%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 330 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Tarnowie 27,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 33,8 do 27,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Tarnowie w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 11 590 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 118,9%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,2 do 1,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
359 000 zł
Mediana ceny za m²
7 828 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
45,3 m²
Szacunkowy dochód netto
6 623 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 232 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Tarnów
Liczba mieszkań w próbie
13
Cena całego mieszkania 359 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 79 477 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 110 779 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -8,6%
Saldo migracji 2025 -330 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie

?
9 232 zł+151,6%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
11 590 zł+118,9%
Wynagrodzenie vs Polska?
98,4%+10,0
Stopa bezrobocia?
5,0%-3,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,5%-2,2

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Tarnów

?
101 177 -8,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
47 399-9,4%
Kobiety?
53 778-7,8%
Wiek
0-14 lat?
11 932-15,4%
15-29 lat?
13 363-31,9%
30-44 lata?
21 577-16,4%
45-64 lata?
28 464-7,4%
65+?
25 841+26,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Tarnów ubyło 330 osób przez migracje w 2025 r.

?
-330 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
-3,0-0,2
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,2
Zameldowania?
857
Wymeldowania?
1 187

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Tarnowie

?
27,6-6,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,8-0,3
Wodociąg?
102 082-8,3%
Kanalizacja?
90 221-6,9%

Najnowsze transakcje: Budynki

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
08.12.2025 Gęsia 12, Tarnów Budynek 14_BUD 455 000 zł 3 939 zł/m² ? 115,5 m² ?
10.06.2025 Rzędzińska 43, Tarnów Budynek 70_BUD 112,7 m² ?
10.06.2025 Rzędzińska 43, Tarnów Budynek 72_BUD 56,8 m² ?
25.10.2023 Rzędzińska 35K, Tarnów Budynek 110_BUD Udziały wymagają uwagi ? 67,9 m² ?
31.07.2023 Rzędzińska 35L, Tarnów Budynek 111_BUD Udziały wymagają uwagi ? 597 000 zł 8 839 zł/m² ? 67,5 m² ?
14.07.2023 Rzędzińska 35J, Tarnów Budynek 109_BUD Udziały wymagają uwagi ? 588 000 zł 8 655 zł/m² ? 67,9 m² ?
27.04.2023 Rzędzińska 35C, Tarnów Budynek 120_BUD 519 800 zł 7 480 zł/m² ? 69,5 m² ?
17.04.2023 Rzędzińska 35B, Tarnów Budynek 112_BUD 519 800 zł 7 520 zł/m² ? 69,1 m² ?
02.08.2022 Rzędzińska 35A, Tarnów Budynek 113_BUD 418 800 zł 6 226 zł/m² ? 67,3 m² ?
01.08.2022 Rzędzińska 35E, Tarnów Budynek 118_BUD 466 800 zł 6 760 zł/m² ? 69,1 m² ?

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Tarnów