Obręb ewidencyjny · Tarnów

Ceny mieszkań Tarnów — obręb ewidencyjny 0302 (Tarnów, ul. Pilotów)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny 0302 126301_1.0302 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

7 397 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

405 000 zł

Mediana metrażu

56,8 m²

Liczba transakcji

18

Ostatnie 24 miesięcy · 18 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 15 sierpnia 2026

Opis obszaru

0302 to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 80 transakcji.

Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 7 397 zł/m², a mediana metrażu 56,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 18 7 397 zł/m² 405 000 zł 56,8 m²
Działki budowlane 10 279 zł/m² 259 065 zł 904,5 m²
Działki rolne 43 129 zł/m² 120 000 zł 1 000,0 m²
Działki pozostałe 4 150 zł/m² 155 000 zł 798,0 m²
Budynki 8 238 zł/m² 20 000 zł 83,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Województwo

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Tarnów; część danych: Tarnów

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie w 2025 r.: 9 232 zł miesięcznie. To 98,4% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 151,6%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 405 000 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. w gminie Tarnów mieszkało 101 177 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,6%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 330 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 25,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 62,7%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w Tarnowie 27,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 33,8 do 27,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w Tarnowie w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 8,2% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 11 590 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 118,9%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 2,2 do 1,8.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
5,1 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
405 000 zł
Mediana ceny za m²
7 397 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
56,8 m²
Szacunkowy dochód netto
6 623 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
9 232 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
Tarnów
Liczba mieszkań w próbie
18
Cena całego mieszkania 405 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 79 477 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 110 779 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -8,6%
Saldo migracji 2025 -330 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w Tarnowie

?
9 232 zł+151,6%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
11 590 zł+118,9%
Wynagrodzenie vs Polska?
98,4%+10,0
Stopa bezrobocia?
5,0%-3,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
4,5%-2,2

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Tarnów

?
101 177 -8,6%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
47 399-9,4%
Kobiety?
53 778-7,8%
Wiek
0-14 lat?
11 932-15,4%
15-29 lat?
13 363-31,9%
30-44 lata?
21 577-16,4%
45-64 lata?
28 464-7,4%
65+?
25 841+26,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Tarnów ubyło 330 osób przez migracje w 2025 r.

?
-330 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-3,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
-3,0-0,2
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,2
Zameldowania?
857
Wymeldowania?
1 187

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w Tarnowie

?
27,6-6,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
1,8-0,3
Wodociąg?
102 082-8,3%
Kanalizacja?
90 221-6,9%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
14.05.2026 Pilotów 7K, Tarnów Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 418 000 zł 7 992 zł/m² ? 52,3 m² ? 3 1
30.01.2026 Pilotów 7M, Tarnów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 600 000 zł 10 560 zł/m² ? 56,8 m² ? 4 2
05.12.2025 Pilotów 7M, Tarnów Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 595 000 zł 11 390 zł/m² ? 52,2 m² ? 3 1
26.11.2025 Pilotów 7L, Tarnów Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 399 000 zł 7 022 zł/m² ? 56,8 m² ? 4 2
13.11.2025 Pilotów 7L, Tarnów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 510 000 zł 9 763 zł/m² ? 52,2 m² ? 4 1
08.10.2025 Pilotów 7K, Tarnów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 420 000 zł 7 397 zł/m² ? 56,8 m² ? 3 2
06.10.2025 Pilotów 7M, Tarnów Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 400 000 zł 7 657 zł/m² ? 52,2 m² ? 3 1
22.08.2025 Pilotów 7L, Tarnów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 405 000 zł 7 753 zł/m² ? 52,2 m² ? 4 1
22.08.2025 Pilotów 7M, Tarnów Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 405 000 zł 7 128 zł/m² ? 56,8 m² ? 4 2
16.12.2024 Pilotów 7R, Tarnów Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 490 000 zł 8 624 zł/m² ? 56,8 m² ? 3 2

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie Tarnów